Keď vás bude niekto niekedy presviedčať o tom, že iOS je bezchybný operačný systém, pokojne mu môžete oponovať, že nemá pravdu. Časy, kedy sme s ním nemali starosti sú dávno preč a dnes sa najrôznejšie chyby objavujú prakticky neustále. Samozrejme je to dané množstvom nových funkcii, ktoré tú pribudli. Niektoré nedostatky mohlo ale Apple opraviť už dávno. Pozrite sa na zvláštnu chybu v iOS spojenú s Face ID.

Chyba v iOS je tu už 3 roky.

Face ID bolo uvedené na trh ešte v roku 2017 s príchodom iPhonu X a operačného systému iOS 11. Tento spôsob odomykania sme si všetci okamžite zamilovali. Je rýchly a jednoduchý. Okrem neho ale používatelia musia využívať aj inú metódu ochrany.

V tomto prípade je to samozrejme heslo, ktoré môže byť numerické alebo alfanumerické. Tak isto môže mať rôzne množstvo znakov. O tom, prečo je pre vás najlepšie používať práve alfanumerické heslo (okolo ktorého sa točí vlastne aj celá chyba) sme vás informovali v tomto článku.

Nebojte sa, chyba, ktorú hlásia používatelia z celého sveta nemôže ohroziť vašu bezpečnosť. Môže byť ale prinajmenšom trochu otravná. Objavuje sa vtedy, ak máte nastavené Face ID a spomínané alfanumerické heslo. Pokiaľ si ju chcete vyskúšať sami, musíte používať presne túto kombináciu (ideálne keď má heslo 4 až 6 znakov). No a ako prebieha?

V podstate stačí, keď vezmete váš iPhone do ruky a chcete ho otvoriť. Pokiaľ vašu tvár v sekunde rozozná a vy pritom potiahnete prstom smerom nahor (čím sa dostanete do zariadenia), môžete naraziť na zvláštny bug na domovskej ploche.

Na telefóne sa objaví akási „imaginárna“ klávesnica, ktorú síce nevidíte, no keď trochu poťukáte po displeji, zobrazujú sa vám klávesy. Text, ktorý napíšete sa nikde nezobrazuje. V podstate teda ide len o akýsi pozostatok po nezadanom alfanumerickom hesle.

Apple by sa mohlo postarať o opravu

Samozrejme, ako sme už naznačili vyššie, táto chyba v podstate nič neovplyvňuje. Nikto sa do vášho zariadenia vďaka nej nedostane a tak isto ani vy písaním do imaginárnej klávesnice nič nespôsobíte. Na druhú stranu sme ale presvedčený, že by tu po necelých troch rokoch vývoja a prakticky troch generáciách operačného systému už nemala čo robiť.

Používatelia na Reedite hovoria o tom, že chybu veľmi dobre poznajú a že o nej vedia už dlho. Napriek tomu si ju evidentne nevšimol ani jeden vývojár operačného systému iOS 13 (a predošlích verzii). Po zverejnení by mohlo Apple konečne zasiahnuť. Je to možno len vizuálny nedostatok ale do zdánlivo „dokonalého“ operačného systému určite nepatrí. Dúfajme teda, že to dajú niekde v Apple Parku urýchlene dokopy. Určite by sa to minimálne patrilo…

Prečítajte si tiež  AirPods 3 a AirPods Pro 2 prídu až v roku 2022
Chyba v iOS je tu už 3 roky. Stretnúť sa s ňou môžete aj vy.
Chyba v iOS je tu už 3 roky. Stretnúť sa s ňou môžete aj vy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.