Keď sa na svete začnú objavovať nafúknuté iPhony 8 a 8 Plus, považujeme to za problém. Ak sa však niekomu stane, že mu telefón doslova exploduje, to už je veľký problém a ľahko sa tak dostávame tam, kde sme boli minulý rok. Apple môže mať pre problémy s batériami obrovské problémy s úradmi či dokonca letiskami!

Nafúknuté batérie, no výbuchy nie

Doteraz sme ťa informovali o niekoľkých prípadoch nafúknutých bateriek na iPhone 8 a na iPhone 8 Plus. V zásade mohlo ísť len o zlú výrobnú šaržu, ktorá bola medializovaná. Reálne sa takto nafúklo len niekoľko desiatok kusov, čo je oproti niekoľko miliónovej produkcií len kvapka v mori. Avšak teraz by mali byť aj kompetentní tak trochu v strehu. Dôvod je jednoduchý, v Číne sa totižto našiel iPhone, ktorý doslova explodoval. Používateľka to komentovala tak, ako to začínalo pri nafukujúcich sa baterkách. Rozdiel bol ale v tom, že tu boli následky omnoho horšie.

Problém

Následujúci problém (ako aj väčšina) sa stal v Ázii, konkrétne v Číne. Používateľka si kúpila celkom nový, 4,7″ iPhone 8 v bielej farbe, no príliš dlho sa z neho teda netešila. V noci, si dala telefón tak ako každý iný večer na nabíjačku. Čo sa však dialo následne ju poriadne vydesilo. Telefón vaj už po chvíli začal dymiť a praskať (pravdepodobne praskalo sklo na zadnej strane). V podstate sa teda začala nafukovať baterka, s ktorou sú momentálne problémy. Výsledok ale neskončil len pri tomto nafukovaní ale pri následnej explózií a ohni, ktorý pri probléme vznikol.

Používateľku nenapadlo nič lepšie ako vytiahnuť zariadenie z elektriky a následne oheň uhasiť vodou. Nepovažujeme to za najšťastnejší spôsob ako upokojiť horiacu elektroniku, avšak na druhú stranu v tom afekte by možno mnohí z nás konali podobne. Následne už telefón len odovzdala na reklamáciu a odtiaľ sa poslal priamo Applu, ktoré prešetruje, kde sa asi mohla stať chyba. Veru, nie je to nič príjemné, keď sa niečo takéto niekomu stane. Najmä nie na zariadení, ktoré stojí niekoľko stoviek eur.

Aple môže mať navyše aj celkom iné problémy. Okrem samotného nafukovania iPhonu totižto môžu rôzne úrady zakázať používanie iPhonu z bezpečnostného hľadiska. Špeciálny dôvod na to môžu mať najmä letiská, ktoré sa môžu obávať, že napríklad k explózií dôjde na palube lietadla. Dúfajme ale, že sa nič také nestane, Apple problém vyšetrí a následne aj vyrieši. Nikto predsa nechceme aby malo Apple problémy s výrobou iPhonu 8, no hlavne nechceme aby sa niekomu niečo stalo. Bol by to podobný a zároveň aj veľmi smutný osud, ktorý postihol minulý rok Samsung Galaxy Note 7!

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 14.6 pre všetkých používateľov. Poznáme všetky novinky!

iPhone 8 Explosion

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.