O tom, že by sa do iPhonu mohli nasťahovať displeje z Číny sme písali ešte v lete minulého roka. Aj vtedy sa jednalo o spoločnosť BOE, ktorá mala Apple presvedčiť o svojich schopnostiach. Napokon sa jej nepodarilo naplniť prísne štandardy. Kompetentní evidentne tvrdo zapracovali na kvalite a teraz to vyzerá tak, že iPhone dostane nového dodávateľa pre OLED zobrazovacie jednotky v dohľadnom čase!

Čínsky výrobca BOE chce vyrábať displeje pre iPhone.

Apple má záujem rozširovať portfólio svojich dodávateľov, aby malo akúsi istotu pri výrobe a potom tiež lepšiu vyjednávaciu pozíciu. Jednou z možností, ktorá by sa mohla pripojiť k LG Display a Samsung Display bola aj čínska spoločnosť BOE.

- Reklama -

Aktuálne sa jedná o najväčšieho výrobcu displejov v krajine. Hoci minulý rok zobrazovacie jednotky nedokázali splniť prísne štandardy, ktoré si stanovuje Apple, kompetentní veľa investovali a zdá sa, že už čoskoro by malo byť všetko pripravené na podpísanie zmluvy.

Samotné BOE nebude vyrábať displeje v roku 2020. Predsa len sa to tak rýchlo všetko nedá dať dokopy. Podľa dostupných informácii by sa ale mohol k spomínaným dvom dodávateľom pripojiť tento gigant už v roku 2021.

Samsung už možno nebude jediným dodávateľom OLED displejov pre iPhone. - svetapple.sk
Čínsky výrobca BOE chce vyrábať displeje pre iPhone.

Firma má vybudovať vo svojom závode O11 BLED ( Sichuanu) 10 nových výrobných liniek. Samotné BOE sa nedávno zúčastnilo aj konferencie, ktorá sa týkala vývoja OLED displejov pre iPhone. Značí to teda, že aktuálne má veľký záujem o nadviazanie spolupráce s Applom, no a cupertinsky gigant to aj celkom potrebuje.

Jedna z veľkých nevýhod OLED panelov sú práve komplikácie pri ich výrobe. V súčasnej dobe spĺňajú prísne podmienky len LG a Samsung. Navyše prvá menovaná firma je výrazne závislá na druhej (pri niektorých komponentoch). Apple je s nimi spokojné po stránke kvality, ale po stránke objemu bude potrebovať v blízkej budúcnosti výrazne navýšiť objednávky. Bez tretieho dodávateľa nemôže inovovať niektoré modelové rady svojich produktov.

Samsung už možno nebude jediným dodávateľom OLED displejov pre iPhone. - svetapple.sk
Čínsky výrobca BOE chce vyrábať displeje pre iPhone.
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here