iPhone X, iPhone XS či XS Max majú spoločné jedno. Technológiu zobrazovania. Je to OLED od Samsungu, s ktorým Apple už dlhé roky pracuje. Môže to byť ale ináč. Nové displeje pre iPhone nie od Samsungu ale z Číny? Je to možné.

Nové displeje pre iPhone nie od Samsungu ale z Číny.

Nové informácie zo zdrojov blízkych portálu macrumors hovoria o tom, že Apple by mohlo v blízkej dobe zaviesť do výroby displeje v spoločnosti BOE. Táto čínska firma by tak hravo mohla sekundovať dnes jednému výrobcovi OLED displejov pre Apple, Samsungu.

Vrámci diverzifikácie dodávateľských reťazcov a poistenia sa v prípade, že jediný dodávateľ vypadne, prípadne bude mať nejaké problémy je to logický krok. Navyše firma BOE už dnes pracuje na výrobe displejov pre iPad či MacBook. Apple vie o koho teda ide a dnes môžu prebiehať potrebné testovania a rokovania.

Samsung už možno nebude jediným dodávateľom OLED displejov pre iPhone. - svetapple.sk
Samsung už možno nebude jediným dodávateľom OLED displejov pre iPhone. – svetapple.sk

BOE musí získať certifikáty

Na to aby sa ale všetko niekam pohlo, BOE musí začať so skúšobnou výrobou displejov, teda várky, ktorú následne Apple podľa svojich prísnych pravidiel skontroluje. Ak bude všetko tak ako má byť, udelí tomuto Čínskemu výrobcovi potrebné certifikáty a ten sa bude môcť pustiť do príprav pre výrobu. Hovorí sa dokonca o tom, že všetko by sa mohlo zohrať ešte veľmi rýchlo a BOE by mohlo byť schpné dodávať displeje už počas celého budúceho roka.

- Reklama -

Pre Apple by sa jednalo vôbec o prvý nákup OLED displejov z Číny. Dnes je výhradným dodávateľom Samsung a ten si môže klásť podmienky aké iba chce. Akonáhle budú dodávatelia aspoň dvaja, Apple bude môcť vyjednávať o cene. To je obrovská výhoda najmä kvôli tomu, že displej je najdrahší komponent na našich zariadeniach. Navyše to, že budú vyrobené v Číne nebude znamenať automaticky to, že nebudú kvalitné.

Na to aby ich firma mohla vôbec vyrábať bude musieť prejsť naozaj náročným kontrolným procesom. Apple si dá záležať na tom akých dodávateľov vyberá. Navyše všetky svoje produkty už roky montuje práve v Číne. Krajina pôvodu teda problematickou nebude. Dúfajme teda, že sa Applu podarí uzavrieť spolupráca a boli by sme veľmi radi, keby sa v konečnom dôsledku aj odzrkadlila na cene zariadenia.

Samsung už možno nebude jediným dodávateľom OLED displejov pre iPhone. - svetapple.sk
Nové displeje pre iPhone nie od Samsungu ale z Číny? Je to viac ako pravdepodobné. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here