Qualcomm patrí medzi najväčších výrobcov procesorov na svete, to ale predovšetkým vďaka Androidu. Spoločnosť však dodáva nejaké diely aj pre Jablkové iPhony. Ide konkrétne o špeciálne modemy, ktoré zabezpečujú telefonovanie, čo je dozaista najhlavnejšia funkcia, každého jedného telefónu. Výrobca týchto čipov sa však do dvoch rokov môže pokojne zmeniť!

Čipy od Intelu

Aj keď rok 2017 a predstavenie iPhonu 7s je ešte pomerne ďaleko, v Apple už dnes uvažujú nad tým, čo by mohlo takéto zariadenie ponúknuť. Práve preto už dnes v Apple sledujú rôzne diely a výrobcov, ktorí by im ich mohli dodávať v budúcnosti. Zdroj Digitimes dnes prezradil, že spoločnosť Apple by mohla prestať odoberať čipy od Qualcommu a začať odoberať od Intelu, s ktorým majú veľmi dobré vzťahy.

Intel je práve spoločnosť, ktorá by mohla dodávať čipy do iPhonu v roku 2017. Pokiaľ si to spočítame, zistíme, že pôjde o generáciu 7s. Zdá sa to ako veľmi vzdialená hudba budúcnosti ale pri navrhovaní produktu, akým je iPhone treba na podobné veci myslieť minimálne rok či dva dopredu. Qualcomm sa medzičasom spojil s TSMC a spolupracujú na výrobe čipov 20nm technológiou.

iPhone 7 - svetapple.sk
iPhone 7 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Ultimáte porovnanie iOS 10 a iOS 9 na všetkých iPhonoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.