Moderné smartfóny majú výhodu, že dokážu to, na čo sme kedysi potrebovali hneď niekoľko produktov, ako napríklad fotoaparát či video kamery. Rovnako na nich dokážeme upravovať tieto média, prepisovať texty či hrať hry. Sú to jednoducho fantastické multimediálne zariadenia prakticky na všetko ale majú dve nevýhody. Prvá z nich je samozrejme výdrž batérie, o ktorej však tento článok nebude. Tento článok bude o odolnosti medzi dvoma najpopulárnejšími modelmi. iPhonom 6S a Samsungom Galaxy S7!

Čo je odolnejšie, iPhone 6S alebo Samsung Galaxy S7?

Asi nám dáš za pravdu, že tieto dva smartfóny sú v súčasnosti to najviac medializované a zároveň to najlepšie, čo môžeš na trhu so smartfónmi dostať. iPhone 6S prišiel síce pred pol rokom a Galaxy S7 len pred pár dňami, spolu ale budú bojovať ešte minimálne pol roka, kým Apple nepredstaví iPhone 7. Telefóny si musia prejsť rôznymi testami a či sa ti to páči alebo nie, aj test odolnosti, je dôležitý test, ktorý niekoho môže presvedčiť o kúpe daného smartfónu.

Hoci je to, či sa smartfón pri páde rozbije alebo nie podľa nášho názoru skôr vec náhody a šťastia, určite na tom má svoj podiel aj to, ako výrobca dbal na jeho odolnosť. Pri oboch týchto smartfónoch je odolnosť až prekvapivo vysoká. Testy voči pádom sú prevedené z rôznych výšok, napríklad od pása dole či z trojmetrovej výšky. iPhone 6S a rovnako tak aj Samsung sa držali veľmi slušne.

iPhone 6S a Samsung Galaxy S7 - svetapple.sk

Napokon ale porážku musia uznať chalani v Južnej Kórei. Galaxy S7 poľavil v odolnosti len o kúsok skôr ako jeho najväčší konkurent z Cupertina, iPhone 6S. Každopádne, pokiaľ človek na svojom telefóne nosí kryt, nemusí sa ničoho podobného obávať. O smartfón sa totiž treba aspoň trošku starať, čo dosť používateľov nechápe a tak chodí s pavučinami po displeji. Samozrejme náhoda je blbec a niečo podobné sa môže stať každému z nás. Medzi iPhonom 6S a Samsungom Galaxy S7 je ale v odolnosti len minimálny rozdiel, ktorý by o výbere nemal rozhodnúť.

Jediné čo môže teoreticky rozhodnúť je to, že na Samsungu je predná aj zadná strana narozdiel od iPhonu vyrobená kompletne zo skla, pričom iPhon má šasi komplet hliníkové. Je tu teda o 50% nižšia pravdepodobnosť, že sa rozbije niečo sklenené, ale ako sme už písali vyššie, ak sa človek vie o telefón postarať a nemá práve ruky, z ktorých by mu každých 5 minút vypadával, nepríjemných rozbití sa určite nemusí obávať!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here