Apple prináša pravidelne aktualizácie softvéru pre svoje zariadenia. Dnes vydal iOS 12.4, ktorá by mala byť v podstate jednou z posledných updatov pre 12. generáciu operačného systému pre iPhone. Pozrite si, čo iOS 12.4. prináša na krátkom videu.

iOS 12.4 dostupná, novinkami sa však nepretrhla

Pokiaľ ste očakávali, že iOS 12.4. príde s veľkými zmenami, nestalo sa tak. V podstate je systém rovnaký a zmenu voľným okom ani nezbadáte. Tak ako vždy sa tu Apple sústredilo na opravu bežných chýb, ktorá je súčasťou každej aktualizácie. Vďaka tomu je iOS 12 o čosi rýchlejšie a šetrnejšie k batérii zariadenia. To ale nie je to, čo by bolo hlavným predmetom aktualizácie.

Apple v tejto aktualizácii opravilo aj chybu, ktorá sa týkala migrácie dát zo starého iPhonu na nový. Pokiaľ nás každý deň sledujete, určite ste si túto chybu všimli. Používatelia, ktorý nainštalovali iOS 12.3.2 na iPhone 8 Plus, urobili zálohu a následne zakúpili nový iPhone nemohli dáta zo zálohy nainštalovať, nakoľko aktualizácie boli nekompatibilné (nový iPhone mal starší OS ako ten starý). Prekvapivo sme na túto opravu čakali pomerne dlho. Chyba bola ohlásená už pred mesiacom.

5 najlepších vecí na iOS 12 na staršom iPhone SE a novom modeli XS. - svetapple.sk
iOS 12.4. dostupná – svetapple.sk

Okrem toho však bola migrácia dát vylepšená ako celok. Po novom pribudla možnosť bezdrôtového prenosu dát a migrácie priamo zo starého iPhonu na nový ešte počas nastavovania.

Vylepšenia aj pre Apple Watch a HomePod

Vylepšenia v novej verzií iOS 12.4. sa týkajú aj hodiniek Apple Watch a bezdrôtového domáceho reproduktoru, HomePod. Pre Apple Watch bola odstránená bezpečnostná chyba, ktorá ohrozovala používateľov aplikácie “vysielačka”. Aplikácia bola dočasne vypnutá. Teraz s novým updatom ju ale Apple sprístupnilo.

HomePod zase prišiel s podporov pre Japonsko a Taiwan. Zatiaľ nevieme povedať, či iOS 12.4. bude úplne posledným updatom pred iOS 13 alebo sa ešte niečoho v auguste dočkáme. My si osobne myslíme, že finálna aktualizácia ešte príde. Pravdou ale je, že od nej už prakticky nič okrem maximálneho vylepšenia chýb nečakáme…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here