Každý máme nejaké názory a každý máme niekedy náladu tieto naše názory zdielať s celým svetom. Presne to je výhoda aj tohto magazínu. Niekedy jednoducho človek musí “zhejtovať” aj to, čo má rád a je to jeho srdcu blízke. V tomto prípade samozrejme hovoríme o novom iPhone a spoločnosti Apple. Hoci je výborný jedna vec nám na ňom celkom vadí a táto vec je dosť dôležitá!

Home Button

V Apple sa inžinieri tento rok naozaj pochlapili a priniesli niekoľko zmien, ktoré si človek voľným okom ani nemá ako všimnúť. Medzi jednu z týchto zmien samozrejme patrí aj celkom nové tlačidlo Home Button, ktoré už tak trochu nie je tlačidlo. Apple sa žiaľ vybralo celkom inou cestou a na miesto toho aby použilo klasické hardvérové tlačidlo, vymenilo ho za dotykové so zabudovaným senzorom odtlačkov prsta Touch ID.

- Reklama -

O túto technológiu sa stará TapTic Engine, teda 3D Touch, ktorý po dotyku na miesto, kde by normálne malo byť tlačidlo, vytvorí spätnú odozvu. Na jej základe človek nadobúda pocit stlačenia. Tu ale vzniká jeden problém a to je práve slovíčko “mal”. Hoci sa o to možno snaží, nenadobudne ho. Problém je v tom, že TapTic engine v iPhone nedokáže to, čo dokáže rovnaká technológia na MacBooku, možno je to naším očakávaním, možno je to naozaj zle, no z našich testovaní nemáme s novej technológie dobrý pocit.

iPhone 7 - svetapple.sk

Omnoho viac by nám v iPhone sadlo klasické tlačidlo. Nie je nám síce jasné, prečo ho Apple vlastne odstránilo (je možné, že to bolo práve kvôli tomu, aby model 7 a 7 Plus spĺňali normu IP67, teda aby ich bolo možné ponoriť 1 meter pod hladinu na dobu 30 minút), no ručite si myslíme, že ak sa toto dalo vyriešiť iným spôsobom, mali ho v spoločnosti použiť. Samozrejme, všetko je to určite len vec zvyku, a tak, ako som bol zvyknutý používať klasický Home Button sa naučím používať aj tento, ktorý je o čosi modernejší, no určite nie z môjho pohľadu lepší.

Po pár mesiacoch možno budem tvrdiť niečo iné, uvidíme, no teraz mi technológia veľmi prekáža a najradšej by som sa jej zbavil. Nie je to len z mojej hlavy, podobný problém majú aj novinári z celého sveta a tak to asi nebude náhoda. Aký máš názor na dotykový Home Button ty? Zvykol si si hneď alebo si mal tiež problém ako ja? Svoje poznatky napíš do komentára.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.