Po tom, čo skončil Apple Event „Wonderlust“ vydala speváčka a skladateľka Olivia Rodrigo nový hudobný videoklip, ktorý bol, ako vôbec prvý natočený kompletne celý na čerstvo predstavený iPhone 15 Pro od spoločnosti Apple. Video vzniklo k piesni „get him back!„, ktorá pochádza z jej druhého albumu „GUTS“. Ten mal premiéru ešte počas minulého týždňa. Téme sa venoval Macrumors.

Ako nám spoločnosť Apple pred pár hodinami sama ukázala, iPhone 15 Pro aj iPhone 15 Pro Max sú vybavené vylepšeným kamerovým systémom, ktorého súčasťou je aj hlavný fotoaparát s väčším snímačom a novou povrchovou úpravou. Tá slúži na zníženie odleskov objektívu a lepší výkon v horších svetelných podmienkach pre portrétny a nočný režim. Aby toho nebolo málo, hlavný fotoaparát v iPhone 15 Pro ponúka používateľom možnosť prepínať medzi tromi ohniskovými vzdialenosťami (24 mm, 28 mm a 35 mm) a vybrať si jednu z nich ako predvolenú.

Za zmienku tiež stojí, že menší 6,1″ iPhone 15 Pro dostal do vienka fotoaparát s 3-násobným teleobjektívom, zatiaľ čo väčší 6,7″ iPhone 15 Pro Max má k dispozícii až 5-násobný optický zoom.

iPhone 15 Pro má neuveriteľnú stabilizáciu obrazu 

iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro

Technologický gigant na evente zdôraznil, že vďaka pokročilej optickej stabilizácii obrazu na úrovni senzorov, modulu 3D posunu snímača automatického zaostrovania a tetraprízovej konštrukcii má fotoaparát iPhonu 15 Pro Max k dispozícii prakticky dokonalý stabilizačný systém. Žiaden predchodca sa mu nedokáže vyrovnať.

Aby toho nebolo málo, nová kamera má aj vylepšený systém Smart HDR, ktorý je schopný zachytiť objekty a pozadia s vernejším vykreslením pleťových odtieňov. Týmto šikovným trikom dokáže zariadenie zabezpečiť, že fotografie budú jasnejšie, získajú bohatšie stredné tóny a hlbšie tiene.

Za všetko sa môže iPhone 15 Pro poďakovať novému čipu A17 Pro, ktorý je neuveriteľne výkonný. Ak sa chcete dozvedieť o tom zariadení všetko, prečítajte si náš článok, kde sa mu podrobne venujeme. A nezabudnite si užiť klip od Olivie Rodrigo!

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako vyzerá "always-on" displej na Apple Watch Series 5?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -