Svet je plný náhod a neraz sa mnohým z nás stala nešťastná situácia, kedy nám smartfón spadol na zem a praskol nám displej poprípade sme ho poriadne poškriabali. To je ale ešte všetko celkom dobré, pretože sa niekedy stane, že človek príde o svoj iPhone utopením. Buď už to s ním skočí do bazéna poprípade mu spadne do kaluže, do potoka alebo do vodnej nádrže. Tá telefónu neprospieva, pretože nie je vodotesný a ako každý inteligentný jedinec na tejto planéte vieme, že voda nie je s elektronikou kamoš. Ani iPhone SE a ani iPhone 5S nemá nijaké tesnenie, nič. Ktorý z nich teda pod vodou vydrží dlhšie funkčný?

Čo vydrží dlhšie vo vode, iPhone SE alebo iPhone 5S?

Hoci je tlak a žiadosť verejnosti o vodotesný telefón neustále silnejší, spoločnosť Apple stále nepredstavila smartfón, ktorý by bol schopný odolávať vode. Napríklad taký konkurent Apple už takýto smartfón predstavil a volá sa Galaxy S7. Ten môžeš pokojne hodiť do bazéna, poprípade inej vodnej plochy a nič sa mu nestane.

- Reklama -

Ak to ale spravíš so svojim iPhonom, pravdepodobne oň do pár minút prídeš. Samozrejme, ak ho rýchlo nevytiahneš a nezachrániš vysušením. Ani to ale koniec koncov nemusí pomôcť, keďže elektronika môže začať časom oxidovať a ty o svojho miláčika navždy prídeš, keďže sa už nezapne. Pred pár týždňami bol predstavený iPhone SE. Telefón vychádzajúci z iPhonu 5S celkom logicky vodotesnosť nepriniesol.

iPhone - svetapple.sk

Znamená to teda, že ľudia musia byť opatrní a vode sa oblúkom vyhýbať. Čo keď ale predsa nešťastne spadne tam, kam by nemal a ty tomu nestihneš zabrániť? Koľko máš asi času na to aby si ho zachránil? To všetko uvidíš v následujúcom videu, v ktorom bude vode vystavený spolu so svojim bratčekom iPhonom 5S. Hneď po vložení je vidno, že sa do telefónov dostala voda. Naznačujú to unikajúce bublinky priamo zo zariadenia.

Vydržia ale celkom dlho. Dokonca je to vyše 15 minút, čo je na nevodotesné zariadenie hotová večnosť. Chlapík, ktorý celý tento test robil, do krabice s vodou hodil aj vodotesný Samsung Galaxy S7, ktorý meral čas. Popravde to bol dosť zbytočný čin, pretože testovať vodotesné zariadenie vo vode je celkom nezmysel.

Každopádne sme sa ale mohli aspoň presvedčiť o tom, že telefón skutočne kvapalinu znesie. Uvidíme, čo prinesie iPhone 7, teoreticky by to mohla byť aj vodotesnoť, aj keď tomu žiaľ ešte neveríme. Nechajme sa v septembri prekvapiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.