Určite si sa už aj ty dostal k vlne „hejtu“, ktorá súvisí paradoxne s novinkou od spoločnosti Apple. Hovoríme samozrejme o červenom iPhone 7 a 7 Plus vo farbe (RED), teda v červenej variante, ktorá má s výťažkom z predaja prispievať na neziskovú organizáciu v boji proti AIDS. Tento iPhone môže niekomu s bielou prednou stranou pripadať príliš lacný, pretože vyzerá podobne ako iPod Touch, prípadne sa to jednoducho niekomu nemusí páčiť. Hoci to Apple oficiálne neponúka, existuje jedna možnosť, ako mať na iPhone s čiernym displejom a s červenou zadnou stranou!

Kompletná výmena

Na to aby si mohol mať na svojom červenom iPhone čierny displej budeš ho musieť logicky vymeniť. Samozrejme na to netreba byť žiaden odborník, postačí laický rozum. Ani toto však nemusí byť také jednoduché, ako to na prvé počutie znie. Je tu totižto problém a nie je malý. Nakoľko každé jedno Touch ID je vyrobené špeciálne k základnej doske zariadenia, no a čierny iPhone s červeným zadným krytom a bielym Home buttonom by asi nevyzeral úplne dobre, musí sa to vyriešiť inak. Nevymení sa displej, ale zadná strana zariadenia. Ako?

- Reklama -

Určite si si to predstavoval tak, že vyberieš zopár skrutiek, vymeníš displeje a je to. Lenže to nie je celkom také jednoduché. ako by si si mohol myslieť. Musíš vymeniť kompletne celé zariadenie. V podstate teda nemeníš displej ale skôr zadný kryt, na to ale potrebuješ ďalší iPhone, musí byť čierny. Keď už máš dva iPhony, kompletne ich rozoberieš. Zadný kryt z jedného telefónu prehodíš na druhý a hľa, máš čierny iPhone! Výborne, bolo to celkom jednoduché. Zo zvyšku potom môžeš urobiť druhý iPhone.

Treba si ale uvedomiť, že čierny iPhone s bielym displejom asi tiež nebude vyzerať veľmi dobre. V podstate sa teda displej neoplatí meniť. Ak to chceš spraviť lacnejšie, prídeš o Touch ID a ak to chceš spraviť poriadne, bude ťa to stáť balík a ešte k tomu „zničíš“ iný iPhone. Treba sa skôr zmieriť s tým, že tvoj iPhone bude jednoducho z prednej strany biely a hotovo, prípadne problém neriešiť červeným modelom ale výberom inej farby z ponuky, veď ich je už pomerne veľa!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.