Spoločnosť Apple dnes prvýkrát od minuloročného sprístupnenia aktualizácií softvéru verejnosti poskytla štatistiky systémov iOS 16 a iPadOS 16. Na svojej oficiálnej stránke uverejnila informácie, na koľkých aktívnych zariadeniach sa nachádzajú nielen nové aktualizácie, ale aj staršie systémy.

Novo zdieľané údaje odhaľujú koľko iPhonov a iPadov používa iOS 16 a iPadOS 16. Apple vykonalo merania podľa zariadení, ktoré uskutočnili transakcie v App Store. iOS 16 je kompatibilný s iPhonom 8 a novšími, zatiaľ čo iPadOS 16 je kompatibilný so všetkými modelmi iPadu Pro, vybranými modelmi iPadu Air, iPadu mini a základnými modelmi iPadov vydanými od roku 2017.

iPhone adaptácia iOS 16
Zdroj: Apple

Na webovej stránke spoločnosti Apple sa uvádza, že iOS 16 je nainštalovaný na 72% všetkých iPhonov a na 81% všetkých iPhonov predstavených za posledné štyri roky. Podľa spoločnosti Apple až 20% všetkých používateľov stále používa na svojom iPhone systém iOS 15, zatiaľ čo 8% používa systém iOS 14 alebo starší.

Čo sa týka operačného systému pre jablkové tablety, iPadOS 16 je celkovo na 50% a na 53% všetkých modeloch iPadov uvedených na trh za posledné štyri roky. iPadOS 15 sa naďalej používa na pomerne vysokej úrovni až 35% vo všetkých kompatibilných modeloch iPadov, zatiaľ čo 13% používa iPadOS 14 alebo starší.

iPad adaptácia iPadOS 16
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nepochopiteľný krok Apple. Toto príslušenstvo ešte stále používa port Lightning a nie USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -