Spoločnosť Apple dnes prvýkrát od minuloročného sprístupnenia aktualizácií softvéru verejnosti poskytla štatistiky systémov iOS 16 a iPadOS 16. Na svojej oficiálnej stránke uverejnila informácie, na koľkých aktívnych zariadeniach sa nachádzajú nielen nové aktualizácie, ale aj staršie systémy.

Novo zdieľané údaje odhaľujú koľko iPhonov a iPadov používa iOS 16 a iPadOS 16. Apple vykonalo merania podľa zariadení, ktoré uskutočnili transakcie v App Store. iOS 16 je kompatibilný s iPhonom 8 a novšími, zatiaľ čo iPadOS 16 je kompatibilný so všetkými modelmi iPadu Pro, vybranými modelmi iPadu Air, iPadu mini a základnými modelmi iPadov vydanými od roku 2017.

iPhone adaptácia iOS 16
Zdroj: Apple

Na webovej stránke spoločnosti Apple sa uvádza, že iOS 16 je nainštalovaný na 72% všetkých iPhonov a na 81% všetkých iPhonov predstavených za posledné štyri roky. Podľa spoločnosti Apple až 20% všetkých používateľov stále používa na svojom iPhone systém iOS 15, zatiaľ čo 8% používa systém iOS 14 alebo starší.

Čo sa týka operačného systému pre jablkové tablety, iPadOS 16 je celkovo na 50% a na 53% všetkých modeloch iPadov uvedených na trh za posledné štyri roky. iPadOS 15 sa naďalej používa na pomerne vysokej úrovni až 35% vo všetkých kompatibilných modeloch iPadov, zatiaľ čo 13% používa iPadOS 14 alebo starší.

iPad adaptácia iPadOS 16
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -