Posledné správy hovorili, že nový iPhone 6 ponúkne NFC a teda službu, vďaka ktorej sa dajú sprostredkovávať mobilné platby a podobne. Dnešné správy to len potvrdzujú, na obrázku, môžme vidieť fotografie, na ktorých je miesto pre čip určené.

Červené LTE, zelené NFC

Aj napriek tomu, že Apple dlhodobo odsudzovalo túto technológiu, zdá sa, že ju nakoniec prijalo. Na fotografiách je totiž jasne vidieť, že iPhone 6 ponúka miesto pre komponent, ktorý môže byť práve NFC čip. Autori sa dokonca rozhodli, že nám ukážu, ktoré to konkrétne bude a vyznačili nám ho červenou farbou na základnej doske. K porovnaniu vyznačili aj miesto pre LTE, ktoré je zelené. Na druhej fotke zasa môžme vidieť porovnanie voči 5,5″ verzií iPhonu 6L a súčasnému iPhonu 5S. Vďaka tomu môžme jednoznačne potvrdiť, že miesto pre NFC ani nič podobné na súčasnej generácií Jablkového smartfónu nie je!

nň
Červenou farbou je vyznačené miesto pre NFC – svetapple.sk
d
V strede môžme vidieť iPhone 5S – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.