iPhone 7 je stále tak trochu mystickým zariadením, aj keď máme na svete prvé úniky a dizajn sa s vysokou pravdepodobnosťou už ani meniť nebude. Pokiaľ si zaspomíname do minulosti, môžeme si pamätať, ako Apple pripravovalo iPhone 6 a o takomto období sme už mali v rukách jeho šasi a vedeli sme o ňom všetko. Tento rok je to v podstate rovnaké s rozdielom, že ide viac o virtuálnu predstavu. Unikli nákresy produktu a tie následne ožili v programe CAD.

Ďalší únik iPhonu 7 Plus na internet – na 3,5 mm jack môžeme zabudnúť!

Pravdepodobne sa už aj ty neuveriteľne tešíš na nové iPhony, ktoré by mali prísť niekedy v septembri a je ti viacmenej jedno, ako budú vyzerať, pretože nech iPhone vyzerá na akomkoľvek úniku, akokoľvek zle, pravda je taká, že keď ho človek chytí do ruky alebo len vidí prezentačné video, okamžite si ho zamiluje, vieme to z vlastnej skúsenosti. No a teraz späť k iPhonu 7 Plus.

- Reklama -

Nákresy totižto nezachytávali len zadnú časť šasi ale aj vnútornú, teda výrezy pre umiestnenie rôznych komponentov ako matičnej dosky, batérie či miesto, kde má byť logo a tlačidlá. Vyzerá to pomerne reálne a hlavne dôveryhodne, presne preto si myslíme, že to čo vidíme dnes, uvidíme aj za 4 mesiace, s výnimkou toho, že to bude o čosi „oficiálnejšie“.

Na uniknutých nákresoch a teraz už aj v CAD podobe môžeme vidieť to, že väčší model ponúkne 2 šošovky fotoaparátu pre kvalitnejší video záznam a samozrejme zábery z fotoaparátu. To ale nie je úplne všetko. Podľa najnovších informácií môžeme rátať s možnosťou indukčného nabíjania a to pomocou Smart Conectoru, ktorý nájdeme napríklad pri iPade Pro na napojenie klávesnice. Prednedávnom sa zistilo, že sa cez zeň dá produkt aj nabiť a tak by to dávalo zmysel.

Smutné je ale to, že aj na uniknutých nákresoch a tiež na modeli v CADe už nevidíme 3,5 mm jack, čo určite skomplikuje nejednému hudobnému nadšencovi život. Napríklad takí, ktorí v aute nemajú Bluetooth ale len AUX majú proste smolu a musia to vyriešiť buď iným spôsobom alebo prejsť na nový produkt (či kúpiť nové auto :D)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.