A je to tu! Po pomerne dlhej prestávke sa nám opäť ukázal nejaký ten únik iPhonu 7, ktorého by sme sa mali dočkať už v septembri tohto roka. Normálne sa nám ukazuje v takomto období cca 4-5 mesiacov pred predstavením už finálne šasi, no ako sa zdá, Apple si ho vie dokonalo ustrážiť, pretože šasi uniklo len z iPhonu 7 Plus. iPhone 7 sme mali možnosť vidieť len na počítačových únikoch.

Ďalší únik ukazuje iPhone 7, poznáme presné rozmery.

Nový únik pochádza z pomerne spoľahlivého zdroja, a tak si môžeme byť celkom istí jeho pravosťou, človek v takomto prípade pochybuje, že ide o fejk. Najmä ak sme niečo podobné už videli, čiže dizajn sa nezmenil a prišiel s tým známy server OnLeaks, ktorý prešiel s viacerými veľkými únikmi. Tentokrát nám ukazuje opäť len počítačovú skicu iPhonu 7, no ako sa zdá, môžeme vidieť aj jeho rozmery.

Telefón nám vďaka tomuto úniku predviedol hneď dva rozmery, výšku a šírku. Hrúbka sa nám žiaľ zistiť nepodarila, rovnako tak ani to, či na spodnej strane nájdeme alebo nenájdeme audio jack konektor. Každopádne dva rozmery, ktoré poznáme sú totožné s iPhonom 6S, čo znamená, že sa tu žiadna zmena vo veľkosti konať určite nebude. Ďalšia zaujímavosť, ktorá z úniku vyplýva je tá, že iPhone 7 ponúkne pravdepodobne opäť raz kvalitnejší čip, čím zabije konkurenciu!

Šikovné oko si určite nenechá uniknúť fakt, že objektív alebo výrez pre objektív je viditeľne väčší a nachádza sa viac v rohu ako pri iPhone 6S. To by mohlo zaznačovať o čosi kvalitnejšie zábery a možno aj optickú stabilizáciu obrazu pri menšom modeli 7. Prečo? Väčší model by už mal svoju výhodu a to v podobe duálneho fotoaparátu, ktorý by robil fotky kvalitnejšími, optická stabilizácia by tu teda nezohrávala rolu pri kúpe tak, ako môže zohrávať rolu teraz!

Nech už teda bude iPhone 7 aký len chce, veľmi sa naň tešíme. Predpokladáme, že ho Apple prestaví už niekedy v septembri tohto roka tak, ako predstavuje iPhony každý rok. Preto má ešte približne 4 mesiace na to, aby všetko pripravilo do dokonalosti. Ak by totižto niečo nevyšlo, bola by to tragédia ale to predsa nechceme pripustiť!

iPhone 7 - svetapple.sk

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here