iOS 15 bez iPhonu 6S a iPhonu SE

Je všeobecne známe, že spoločnosť Apple zabezpečuje aktualizácie aj pre zariadenia, na ktoré by konkurencia dávno zanevrela. Najnovší operačný systém iOS 14 môžete v roku 2021 nainštalovať aj na iPhone 6S, ktorý bol predstavený v roku 2015. V budúcnosti to tak ale nemusí byť.

Ďalšie správy potvrdzujú, že sa Apple vzdá podpory najstarších modelov s príchodom iOS 15. Ak vlastníte iPhone 6S, iPhone 6S Plus či pôvodný iPhone SE, pravdepodobne ho už na túto verziu neaktualizujete. To ale našťastie neznamená, že sa už žiadneho updatu nedočkáte.

Ako sme boli svedkami v uplynulých rokoch, technologický gigant sa aktívne venuje aj iOS 12, s ktorým dnes pracuje malé percento iPhonov 6 či dokonca iPhonov 5S. Posledný update vyšiel 12. januára 2021 (iOS 12.5.1) a to sa bavíme o systéme z roku 2018. Len tak pre predstavu, najstarší podporovaný iPhone 5S oslávi onedlho 8 rokov.

V súčasnosti ešte tieto informácie nemôžeme považovať za oficiálne, nakoľko ich nikto nepotvrdil. Viac sa dozvieme až na vývojárskej konferencii WWDC 2021, ktorá sa zvykne konať v priebehu júna. Na strane druhej, ukončenie podpory pre staršie modely je logické a vzhľadom na ich slabšie HW zrejme aj nutné.

iPhony a iPady, ktoré už nemusia podporovať iOS 15 a iPadOS 15, sú:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE 2016
  • iPad mini 4
  • iPad Air 2
  • iPad 5

Napíšte nám do komentára, či niektoré z týchto zariadení vlastníte a ak áno, ako ste s ním spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -