Sem tam sa nám stane, že sa ocitneme na mieste, kde je úplná tma a je to trošku blbé svietiť v nej mobilom. Povedzme si napríklad úprimne, že keď nám niekto niekedy napíše v kine a film je úplne nezaujímavý, jednoducho ho ignorujeme a čítame správu, ktorá nám prišla. Kino má ale jednu nevýhodu, je v ňom veľká tma a tak aj najslabší možný jas pôsobí ako rušivý element pre ostatných. Vyriešiť by to mohol Dark Mode, ten by veľmi pomohol! 

Dark Mode v iOS 10

Hoci by si niekto pomyslel, že ak sme v miestnosti, v ktorej je tma, stačí dať dole jas môže fungovať, ale problém je niekde inde. Jas síce prestane svietiť tak silno, ako svietil dovtedy, ale akonáhle otvoríme nejakú aplikáciu ako Facebook či Telefón, automaticky to silno zasiahne naše a tiež oči cudzích ľudí, ktorých naša práca na mobile veľmi vyrušuje. Prišli sa totižto pozrieť na film a nie na svietiace obrazovky telefónov.

- Reklama -

Väčšina operačného systému iOS je v súčasnosti postavená na bielej farbe. Je jednoducho všade a je nám to aj veľmi sympatické. Prostredie je jednoduché a intuitívne, navyše aj veľmi pekné. Problém je ale niekde inde, akonáhle sa zhasnú svetlá, biela je moc výrazná. Tento problém sa nedá vyriešiť ani tým, že človek dá svoj jas na najnižšiu možnú polohu. Síce si tým veľmi pomôže, no vo výsledku to nie je riešenie, biela farba vyrušuje stále.

Jediné riešenie v takomto prípade je také, ktoré Apple zatiaľ nemá, no čoskoro by mohlo mať. Mohol by to byť Dark Mode, jednoduchý režim, ktorý switchne iPhone do tmavých farieb (zmení sa napríklad biela na šedú alebo čiernu), vďaka čomu bude možné používať zariadenie aj na miestach, kde ti to doteraz mohlo byť nepríjemné. Môže to byť dokonca taká veľká vec, ako režim “Šetrenia baterky” či “Night Shift”, jednoducho veĺké lákadlo pre update na iOS 10.

Dark Mode - svetapple.sk

Prečo by ho Apple malo predstaviť?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Žiada si to trh a používatelia. Všetci predsa chceme Dark Mode a mnohí ho chcú tiež, len o tom ešte nevedia. Akonáhle ho Apple predstaví, alebo si pozrú následujúce obrázky, zatúžia po ňom. Je totižto praktický a nijako náročný na vývoj. Stačí len zmeniť zopár farieb na tmavé odtiene a všetko je v poriadku.

V súčasnosti si to človek môže vyskúšať napríklad pri prevrátení farieb v nastaveniach prístupnosti v telefóne. Akonáhle zapne tento zvláštny režim. Všetky farby sa zmenia na kontrastné. To, čo bolo predtým čierne síce bude biele, no prezrieť si budeš môcť napríklad telefónny zoznam. Nedocieliš tým síce Dark Mode ale môžeš si aspoň pre predstavu pozrieť, ako by to mohlo celé vyzerať.

Ďalšia indícia, ktorá nám napovedá prítomnosť tohto režimu v iPhone je, že ho ponúka aj OS X Yosemite. Prečo by bol v MacBooku a v iPhone nie? Na mobilnom telefóne či tablete ako je iPad ho predsa človek využije skôr. Nechajme sa prekvapiť, či nás niečim podobným Apple prekvapí, ale akonáhle uvidíš fotky nižšie, budeš dúfať, že sa tak stane. Je to totižto mimoriadne praktická a krásna vychytávka a všetci po nej túžime!

iPhone Dark Mode - svetapple.sk

iPhone Dark Mode - svetapple.sk

iPhone Dark Mode - svetapple.sk

iPhone Dark Mode - svetapple.sk

iPhone Dark Mode - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.