Dnes sme sa dočkali pomerne pozitívnej správy. Apple práve vydalo iOS 13.2 vo svojej prvej beta verzii. Dodržalo tak niekoľko sľubov a používateľom, ktorí majú tu česť sprístupnila novú zaujímavú funkciu. Tá bude však fungovať len na nových iPhonoch. Hovoríme o Deep Fusion.

Apple práve vydalo iOS 13.2 vo svojej prvej beta verzii.

A je to tu. Hoci ešte nie je pre všetkých, Apple evidentne chce aby sa pomaly začala testovať. Po skúsenostiach z predošlích týždňov sa tomu ani nečudujeme. Systém iOS 13 má katastrofálnu stabilitu a množstvo chýb, ktoré poznáme skôr z beta verzii ako z ostrých verzii systémov. Firma sa to samozrejme snaží vyriešiť.

Zasypáva nás jednou aktualizáciou za druhou. Problém je ale to, že hoci tieto updaty niečo riešia, stále nevyriešili hlavné problémy. Množstvo používateľov sa aj naďalej sťažuje na sekanie, horšiu výdrž batérie či neustále otravné chyby.

S týmto by mohla skoncovať ale veľká aktualizácia na iOS 13.2. Hoci už jednu veľkú aktualizáciu máme za sebou a tá nevyriešila prakticky nič. Apple práve dnes spustil beta testovanie. To by malo vychytať všetky chyby aby bol systém v čase vydania dokonalý. Firma v podstate len napĺňa svoje sľuby. Presa len nám pri predstavení iPhonov povedala, že funkcia Deep Fusion pre iPhone 11 a iPhone 11 Pro bude dostupná už na jeseň 2019.

- Reklama -
Apple práve vydalo iOS 13.2 vo svojej prvej beta verzii. - svetapple.sk
Deep Fusion – svetapple.sk

Apple musí byť veľmi opatrné s tým, čo vypustí do sveta

No a hoci sa Apple oficiálne nevyjadruje k tomu, čo sa deje so systémom iOS 13, je jasné, že v spoločnosti vedia o jeho nedokonalostiach. Behom 2 týždňov sme dostali prakticky 3 aktualizácie. To naznačuje len to, že sa snažia čo najviac aby všetko napravili. Pokaziť si dobrú povesť kvôli jednej generácii systému naozaj nestojí za to. Keďže ale “mini-aktualizácie” akosi nezaberajú, Apple bude možno musieť vytiahnuť väčší kaliber.

Veľký update by mohol začať svojim spôsobom od znova. Apple by odstránilo všetky závažné chyby zo systému a postupne by riešilo tie, ktoré sú povedzme druhoradé. Pokiaľ by vyšiel iOS 13.2 a stále by sme boli na tom istom (ako po súčasných aktualizáciách) bolo by to veľké sklamanie pre používateľov. Zároveň by to bola tvrdá rana aj pre Apple. Firma by určite z časti stratila reputáciu kvality a spoľahlivosti, ktorú si tak dlhodobo buduje. Dúfajme teda, že sa všetko podarí a dopadne to tak dobre, ako to má dopadnúť. Nikto z nás by určite nechcel aby mal iOS rovnako zlú povesť ako povedzme Andorid. Sú to možno tvrdé slová ale v súčasnej dobe mu od toho až tak moc nechýba…

Apple práve vydalo iOS 13.2 vo svojej prvej beta verzii. - svetapple.sk
Apple práve vydalo iOS 13.2 vo svojej prvej beta verzii. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here