Chceš nový iPhone X? Ak ho budeš mať do Vianoc, budeš mať šťastie! Aj takto vyzerajú prognózy Ming-Chi Kua, teda jedného z najznámejších Apple analytikov, ktorí tvrdí, že Apple nestíha výrobu a dodávky na začiatku predaja budú viac ako kritické. Podľa jeho slov stihne Apple pripraviť len približne 2-3 milióny kusov nového iPhonu. Toto biedne číslo pri tom nepatrí jednej krajine či kontinentu. Ide o celosvetový údaj!

Skutočná bieda

2-3 milióny kusov iPhonu X Apple vypredá skôr ako sa vôbec dostanú do predaja. Ako je to možné? To je celkom jednoduché. Predobjdnávky budú spustené od 27. októbra a predaj začne 3. novembra. Počas tohto týždňa možno Apple dostane aj niekoľko desiatok miliónov predobjednávok. Ponuka však nebude mať šancu naplniť tak obrovský dopyt. Je takmer isté, že počas týchto dní sa do naších krajín (Slovensko a Česko) dostane len niekoľko desiatok kusov tohto zariadenia (ak vôbec). Apple má vraj obrovské problémy s výrobou a to sa podpíše aj nad mizerných predajoch tohto modelu, teda aspoň zo začiatku.

- Reklama -

Apple malo v pláne do konca roka 2017 vyrobiť aspoň 30-35 miliónov kusov. Ani to by ale nenaplnilo dopyt, ktorý hovoril o viac ako 50 miliónoch kusoch. Záujem je teda obrovský, no a výsledok? Podľa všetkého budú v Apple radi ak vyrobia vôbec 25-30 miliónov zariadení do konca roka. Kde sa teda stala chyba? Za všetkým stojí ako sme už niekoľko krát informovali práve veľmi nepodarený snímač Face ID, ktorý je dosť náročný na výrobu a na tomto svete existuje len niekoľko firiem, ktorý jeho masovú produkciu ponúkajú. Všetky výrobné kapacity má a ešte dlho bude mať obsadené práve Apple a to znamená, že túto technológiu minimálne 1-2 (odhady hovoria dokonca o 2,5) roky neponúkne žiadna iná firma.

Uvidíme teda sami ako to bude s ponukou iPhonu X. O iPhone 8 a iPhone 8 Plus vraj už úplne klesol záujem a ľudia nakupujú radšej staršie iPhony, pretože sú omnoho viac cenovo výhodnejšie. Čo si ale môžeme povedať dnes určite je fakt, že Apple to proste tento rok akosi nezvládol. Čakáš na iPhone X aj ty?

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.