Nabíjanie je v dnešnej dobe téma číslo 1 čo sa týka smartfónov, nakoľko všetci potrebujú energiu a nikto im ju nevie v dostatočnom množstve dodať. Áno, iPhony sa nám často vybíjajú, a tak by sa možno hodila väčšia baterka. Problém ale je, že touto cestou to kvôli dizajnu nepôjde. Apple musí hľadať iné spôsoby. Jeden taký tu dokonca je. Je to bezdrôtové nabíjanie. Toto by mohlo fungovať v podstate rovnako ako taká Wi-Fi sieť. Nemožné? Omyl, k iPhonu 8 má stále bližšie a bližšie!

iPhone 8 a diaľkové nabíjanie

Apple chcelo byť vždy najlepšie, a tak sa niet čomu čudovať, že s bezdrôtovým nabíjaním sa spoločnosť akosi nedokázala vyrovnať a doteraz ho okrem hodiniek Apple Watch neponúkla pre žiaden iný produkt. Technológia jednoducho nie je dokonalá a pravdepodobne neponúka až taký “WOW efekt”, ako by v Apple očakávali.

- Reklama -

Má to byť ale jeden z hlavných znakov revolučného iPhonu 8 a dnes sa dozvedáme, že to, o čom tu diskutujeme ako o sci-fi, by mohla byť onedlho realita. Nabíjanie na diaľku, áno, bez kontaktu s podložkou.

V januári tohto roka spoločnosť Energous prezentovala celkom novú technológiu na CES, technologickej výstave v Las Vegas, ktorá nám ukazovala, že smartfóny by sme možno raz mohli nabíjať aj na diaľku. Pokiaľ dobre vieme, práve Apple je firma, ktorá sa o takýto druh nabíjania už dlhšie zaujíma.

Energous dokonca sám nazačil, že prvým smartfónom, ktorý by mohol byť vybavený takouto technológiou by mohol byť práve tohtoročný iPhone 8, ktorému by to určite len a len prilepšilo k statusu revolučného a toho najlepšieho iPhonu, aký kedy Apple predstavilo.

iPhone - svetapple.sk

Hoci tomu ťažko veriť, nakoľko spoločnosť tvrdila, že to, čo predstavila je technológia ešte len v úplných základoch a stále nie je na 100% dokonalá, naozaj by mohla byť súčasťou iPhonu 8. Problém ale je, že ľudia stále neveria, že niečo takéto môže niekedy fungovať. Nedáva im to zmysel z fyzikálneho hľadiska, ale očividne to predsa len ide.

Firma má vraj v dnešných dňoch už hotový RF čip, vďaka ktorému by sme mohli takto bezdrôtovo nabíjať. Tento čip má dokonca aj svoj vlastný ARM procesor a rozmery sú 7x7mm. Tento typ nabíjania bol použitý aj pri prezentovanom WattUp prototype. Toto je v podstate jeho zmenšená verzia, ktorá sa nemá problém zmestiť do tela iPhonu.

Prvé kúsky sa už dostávajú k prvým spoločnostiam, ktoré by mohli tento typ nabíjania ponúkať vo svojich zariadeniach budúcnosti. Ako sme sa už niekoľko krát mohli presvedčiť, jedným z takýchto zákazníkov by malo byť aj práve Apple, a tak môžeme očakávať, že takéto niečo uvidíme už v iPhone 8.

Ten by mal byť to najlepšie za tento rok čoho sa dočkáme, tak nech si to v Apple nepokazia a natlačia tam to najlepšie čo existuje. Jediný problém, ktorý vidíme je ten, že reálne využitie tohto nabíjania nebude schopné kvalitne fungovať na väčšie vzdialenosti. Človek bude musiť mať telefón skutočne blízko zdroja, aby to aspoň ako tak fungovalo, ale na druhú stranu, bolo by to lepšie ako dnes. Tešíš sa?

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here