Apple je spoločnosť známa tým, že do svojich smartfónov vkladá len tu najkvalitnejšiu optiku, a tak zábery, vytvorené pomocou našich iOS zariadení, vyzerajú niekedy rovnako, ako by boli fotené na profesionálnu zrkadlovku. Jediný problém je, že ponúkajú“ len“ 8 Mpx, vďaka čomu sú častokrát centrom výsmechu. Nový čip od Sony to však možno zmení!

Kvalita

Apple už od roku 2011, keď bol na trh uvedený iPhone 4S, ponúka vo svojich mobilných zariadeniach objektívy s rozlíšením 8 Mpx. Toto rozlíšenie plne stačí a to nielen pri prezeraní fotiek na displeji iPhonu, ale aj na displeji počítača či televízie. Niekomu to však aj tak nestačí a vadí mu, že fotky pri zväčšení vyzerajú častokrát menej kvalitnejšie, ako napríklad pri konkurencii. Práve to by mal zmeniť nový čip, ktorý ponúka až 21 Mpx, či natáčanie videa v 4K!

čip
Technické špecifikácie čipu! – svetapple.sk

Hrúbka

Nový čip sa nevyznačuje len svojim vynikajúcim výkonom a technickými parametrami, ale aj samotnou hrúbkou. Využíva totiž stacked design, vďaka ktorému sa podarilo vyrobiť naozaj tenký čip s dostatočnou kvalitou spracovania a rýchlosťou zaostrovania. Ide vlastne o iný spôsob rozloženia pixelov na čipe, vďaka čomu sa výrazne zlepší kvalita snímača. Túto technológiu využíva Sony prakticky už dva roky, no až počas posledných mesiacov sa ju podarilo prepojiť s automatickým zaostrovaním a HDR.

čip1
Čip je naozaj tenký! – svetapple.sk

Prečo by mal byť tento čip osadený v novom iPhone?

Dôvod je pomerne jednoduchý. Takmer všetky čipy, ktoré sa doteraz nachádzali v Jablkových zariadeniach vyrábala spoločnosť Sony. Častokrát išlo o upravené verzie predstavených čipov, rovnako, ako u tohto. Je teda pravdepodobné, že podobný čip bude tróniť v tele budúceho iPhonu prípadne iPadu.

čip2
Sony dlhodobo vyrába čipy pre Jablkové smartfóny! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.