To, že sem tam blbne baterka na mojom iPhone som popisoval vo včerajšom článku, vtedy som ale ešte vôbec nevedel, čo ma bude čakať následujúci deň, teda dnes. Telefón robí ešte divnejšie veci ako pred tým a to ma vôbec neteší. Prečo mi nechce prezradiť skutočné percentá batérie? Chyba sa očividne nedeje len u mňa, prečítaj si môj následujúci problém, máš aj ty podobný?

Divné veci s mojim iPhonom pokračujú, percentá nie sú vôbec skutočné!

To, že iPhone v tuhej zime jednoducho vypne, pretože to baterka neznesie a vrámci chladu jednoducho nedokáže fungovať sme pochopili, veď je to vlastne aj logické. Taktiež je celkom logické, vypínanie počas menšieho chladu, kedy sa ale telefón úplne nevybije, len sa neustále zapína a vypína. Zariadenie za takmer 1000 euro by to asi robiť nemalo, ale človek nad tým mávne rukou so slovami “čo už”.

To, čím ma ale najnovšie prekvapil iPhone ma doslova až vydesilo a ja rozmýšľam, či pol roka stará baterka v mojom iPhone 6S nemá existenčné problémy. Nielen, že už nedrží tak, ako na začiatku a po pár hodinách, počas ktorých vlastne ani nie som nijako extra aktívny vykazuje 44% (podotýkam ide o väčší model, ktorý má omnoho väčšiu baterku ako iPhone 6S) ale iPhone mi ani neukazuje skutočné percentá.

iPhone 6S - svetapple.sk

Telefón má dajme tomu už v šetriacom režime 14% a akonáhle ho napojím na nabíjačku, behom jednej minúty sa nabije napríklad na 27%. Podobné “skoky” som si pritom všimol okamžite a tiež som vyskúšal telefón úplne vybiť, percentá beterky mi dokonca samé od seba naskakovali bez toho, aby bol telefón na nabíjačke. Po vybití robí ale môj iPhone stále to isté.

Zaujímavé je, že to robí len v chladnejších priestoroch, tu sa už ale nebavíme o vonkajších priestoroch ale o vnútorných priestoroch. V kancelárií mám napríklad väčší chlad ako v byte a presne o takýto rozdiel ide. Sranda je tiež to, že sa to odohráva len pri nízkych percentách, teda približne pri poslednej 1/4 kapacity batérie, kedy už mávame telefón v režime slabej batérie. Kde teda problém vzniká ozaj netušíme, no s telefónom určite navštívime v najbližšej dobe servis. Nemáš takéto niečo aj ty? 🙂

iPhone 6S - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Moj iphone 5s robi presne to iste, tiez ma taketo “skoky” kedy mam napriklad 80% baterie, no hned ako otvorim zlozitejsiu aplikaciu(snapchat, messenger, etc), nedajboze so zapnutymi datami, tak v pohode skoci na 20% a podobne. Potom ked ho pripojim na nabijacku tak hned mi skoci naspat na 80%… Bude to asi tym ze uz ma predsa len svoje roky. Keby som coskoro nesiel menit za 7, tak urcite odporucam utekat do servisu.

  2. Pokiaľ viem o správu napájania, informácií a nabíjania sa stará v iPhone čip. Tento čip je buď na základnej doske alebo priamo v batérii. Keďže ide o Li-on batériu, ktorá potrebuje riadiaci čip, ktorý sa stará o kapacitu, teplotu a podobné. Ako je verejne známe Li-on sa nikdy nesmie nabiť na 100% reálnej kapacity alebo vybiť na 0% reálnej kapacity batérie tým by môhlo dojsť k poškodeniu článkov batérie. Verím že je problém práve v tomto riadiacom obvode. Vo Vašom prípade by som okamžite reklamoval telefón a počkal na vyjadrenie oficiálneho servisu. Verím že chyba bude napravená.

  3. Podobný, problém som riešil na 5s kde po 8 mesiacoch sa správala batéria presne takým spôsobom aký opisuješ. Pomohla výmena batérie, odvtedy mám skoro rok a pól pokoj. Reklamáciu batérie som po 8 mesiacoch neriešil, stálo má to 28€ a cca 30 minút.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here