O tom, že skladateľné zariadenia sú v určitej forme zrejme budúcnosť asi diskutovať nebudeme. Je to ďalší krok kam sa môže posunúť hardvér. Dnes sa už takéto produkty dajú kúpiť ale v reálnom použití potrebujú ešte pár rokov vývoja. To je priestor pre jablkovú spoločnosť. Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Má nový patent.

Dobehne Apple Samsung ši Huawei?

Skladateľné zariadenia tak trošku pomiatli svet. Každý by ich chcel používať, no po skúsenosti už nie každý aj vlastniť. Problémom je fakt, že majú svoje chyby a nedostatky a tak nie sú dokonalé. To nie je žiadna pôda pre Apple, ktorý vypúšťa do sveta zásadne len niečo, čo dobre funguje. Ak teda skladateľný iPhone či iPad niekedy predstaví, určite to bude iba v tedy, keď bude technológia perfektne vyladená. Tu sa teda objavuje otázka.

Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Tie budú vo vývoji technicky popredu. To ale nemusí nič znamenať, nakoľko displeje pre Jablkovú spoločnosť vyrába divízia Samsung Display, takže Samsung bude vyrábať to, s čím má skúsenosti.

Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Má nový patent na skadateľné zariadenia. - svetapple.sk
Nový patent od Apple. – svetapple.sk

Nový patent, ktorý získalo najnovšie Apple ukazuje, že v budúcnosti by sme produkt tejto značky mohli skladať veľmi podobne ako sa skladá Samusng Galaxy Fold. Rozdiel je však v tom, že sa neskladá len raz ale hneď dva krát. Ponúknuť to môže obrovské rozmery zariadenia.

Všetko v jednom, iPhone aj iPad.

Pokiaľ by sa Applu o pár rokov podarilo vytvoriť takéto multifunkčné zariadenie, mohlo by v sebe spájať iPhone aj iPad. To znamená, že hovory by sme si vybavovali so zatvorenou verziou a vyhľadávanie na internete zase v otvorenom režime. Všetko by mohlo byť jednoduché a prehľadné. Apple by navyše mohlo použiť mimoriadne zaujímavé materiály na ochrannú vrstvu displeja. Šepká sa, že by týmto materiálom mohlo byť buď sklo alebo zafír či dokonca zirkón.

Samozrejme, skladateľné Apple zariadenie je ešte veľmi ďaleko a pokiaľ sa na ňom už dnes pracuje, skôr ako za rok ho určite neuvidíme. Apple si nechá na vývoj vždy čas nech sa vychytá počiatočná nedokonalá technológia a do sveta vypustí len na 100% funkčný a používateľský priateľský produkt.

Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Má nový patent na skadateľné zariadenia. - svetapple.sk
Dobehne Apple Samsung ši Huawei? Má nový patent na skadateľné zariadenia. – svetapple.sk

zdroj: androidportal

Prečítajte si tiež  Toto je oficiálny WWDC 2021 Twitter Hashflag od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJandroidportal
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.