Apple dnes oficiálne spustilo sťahovanie nového operačného systému iOS 8. Systém prináša naozaj niekoľko noviniek, no staršie zariadenie, ktoré figuruje v zozname podporovaných ako posledné, iPhone 4S, s ním bude bojovať naozaj veľmi ťažko!

HW už jednoducho nestíha!

iPhone 4S, na ktorý už budúci rok nebude možné nainštalovať iOS 9, nestíha ani ten nový iOS 8. Dôvodom je hlavne slabšie HW oproti jeho starším bračekom, ktoré ponúka stále iba 512 Mb pamäte RAM. Niektoré aplikácie či funkcie budete spúšťať naozaj výrazne dlhšie ako na predošlej verzií! Znamená to teda, že posledný Jobsov iPhone je na konci svojej zatiaľ 4 ročnej púte!

How-to-replace-an-iPhone-4-battery
iPhone 4S je už jednoducho starý! – svetapple.sk

Ars Technica

Nebojte. Túto správu sme vám nepriniesli len tak, že sme si ju vymysleli. Túto správu nám prináša a zároveň potvrdzuje Ars Technika, ktorý vytvoril test, porovnávajúci čas spúšťania jednotlivých funkcií iPhonu 4S, ktoré sú zapínané na iOS 7 a iOS 8. Výsledky sú naozaj hrozné a len potvrdzujú to, že tento smartfón, ktorý má okrem iného ako prvý iPhone dvojjadrový procesor, nahrávanie FullHD videa či 8 MPx fotoaparát naozaj nestíha.

1

Zabudnite na niektoré funkcie!

Okrem toho, že vám iPhone 4S nebude stíhať v oblasti výkonu, tiež môžte zabudnúť aj na niektoré funkcie, ktoré iOS 8 ponúka. Jednou z nich je napríklad prepojenie iPadu, Macu a iPhonu cez aplikáciu Handsoff. Druhou nevýhodou môže byť absencia klávesnice QickType, ktorá na malom 3,5″ displeji zaberá naozaj veľa miesta. Poslednou nevýhodou je aj hranie najnovších hier. Tie pravdepodobne nebude možné hrať vôbec lebo starý iPhone neponúka dostatočne výkonný grafický čip na to, aby na ňom mohlo bežať rozhranie Metal či OpenGl ES 3.0. Je teda naozaj otázne, či sa iOS 8 oplatí stiahnuť. Veď okrem nestability a bugov neprinesie takmer nič nové oproti jeho predchodcovi!

23

Ako je na tom iPad mini či iPad 2?

Aj napriek tomu, že presné informácie ohľadom týchto dvoch zariadení zatiaľ nemáme, vieme, že na tom budú veľmi podobne ako iPhone 4S! Prečo? Obidve spomínané zariadenia totiž používajú „vnútornosti“ zo spomínaného iPhonu 4S a teda 512 Mb pamäte RAM a dvojjadrový čip Apple A5. O tom či majú aj iPady spomínané problémy ako iPhone 4S vás samozrejme informujeme už v najbližších dňoch!

ipad-mini-retina-theverge-1_1020_verge_medium_landscape
iPad mini bude mať pravdepodobne rovnaké problémy ako iPhone 4S – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.