Nový iPhone SE 2020 je už nejaký ten týždeň v predaji a pomaly sa dostáva medzi všetkých zákazníkov, ktorí si ho plánovali kúpiť. Apple použilo starý dizajn a vylepšený hardvér. Výsledkom je dobrá cena a pomerne slušne „naložený“ produkt. Prežije však „drop test„? Ukázalo sa, že možno ani nie…

Drop Test: iPhone SE 2. generácie

Jeden test odolnosti sme tu už mali. Zistili sme v ňom, že novinka je po konštrukčnej stránke veľmi pevná a žiadne ohýbanie, ktorým v minulosti trpel iPhone 6 sa nekoná. Za slabšiu stránku sme však označili hliníkový rám, ktorý sa dá relatívne ľahko poškriabať. Pokiaľ si vyberiete (PRODUCT) RED variant, kontrast s lesklým (poškriabaným) hliníkom a červenou matnou farbou nevyzerá veľmi prívetivo.

Dnes si ukážeme, ako iPhone zvláda ešte dôležitejšiu disciplínu ako škrabance. Je to testovanie odolnosti voči pádom. Nie každý preferuje nosenie obalu a so značným rizikom používa svoj telefón bez neho. Apple vyrába nádherné produkty a ten feeling z nich je jednoducho zážitkom. Oplatí sa to ale riskovať? Následujúce video vás presvedčí, že radšej nie.

Drop test ukázal, prečo by ste si na iPhone SE 2. generácie mali kúpiť obal.
Drop test ukázal, prečo by ste si na iPhone SE 2. generácie mali kúpiť obal.

Hoci prvé pády z úrovne vrecka prežil skutočne obstojne, akonáhle letel na betón z trochu väčšej výšky, objavila sa na jeho displeji nepekná pavučina. Samozrejme, že tu treba zohľadniť aj určitý faktor „náhody“. Niekedy vám iPhone spadne 100x a nič sa mu nestane, inokedy stačí jedno nesprávne vyšmyknutie z ruky na betón a nešťastie je na svete.

V tomto drop-teste zlyhala zaoblená hrana displeja, ktorá jednoducho „vyčnieva do priestoru“ a absorbovala celý náraz. Keby iPhone dopadol napríklad na hliníkovú konštrukciu, je skoro isté, že by si odniesol len nejakú tú „odreninku“. To či budete používať obal je teda už len na vás. Z nášho pohľadu ale transparentný kryt dizajn zariadenia nepokazí a masívne mu zvýši bezpečnosť…

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max v teste výdrže batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.