O iPhone SE 2. generácie už vieme prakticky všetko. Poznáme presné detaily, ktoré sa týkajú jeho konštrukcie, výbavy a tiež výkonu. Napriek tomu všetkému sme doposiaľ nemali informácie o tom, aký je odolný voči bežnému používaniu. Vďaka JerryRigEverything sme na to ale konečne prišli.

iPhone SE 2. generácie neohnete, no ľahko ho poškriabete.

Novinka s nahryznutým jablkom na zadnej strane prichádza v dobre známom dizajne, takže samotný test nie je až také prekvapenie. Pokiaľ ste ale nevideli video s iPhonom 8, toto si určite nenechajte ujsť. Autor profesionálnym spôsobom zisťuje, do akej tvrdosti dokáže odolávať voči škrabancom. Ako môžete vidieť, displej na iPhone SE 2. generácie je v tomto smere takým priemerom a hoci vás nenadchne, určite nesklame… Na stupnici od 1-10 získal 6. miesto.

Problém nastáva, keď vezmete do ruky nôž alebo akýkoľvek iný ostrý predmet a prejdete ním po červenej hliníkovej konštrukcii. Ako môžete vidieť, farba „zlezie“ relatívne ľahko (aj keď autor videa musel pritlačiť) a kontrastný lesklý hliník dosť kazí celkový vizuál zariadenia.

Druhým dychom ale treba dodať, že ak budete mať na iPhone SE 2020 ochranné púzdro, podobného problému sa obávať nemusíte. Takisto je veľmi nepravdepodobné, že by ste pri bežnom používaní narazili na taký ostrý predmet, ako práve nôž vo videu. Jeden ale nikdy nevie…

iPhone SE 2. generácie neohnete, no ľahko ho poškriabete.
iPhone SE 2. generácie neohnete, no ľahko ho poškriabete.

Ďalším slabým článkom je potom zafírové sklíčko na zadnej strane. Jedná sa o mimoriadne odolný materiál, ktorý dokáže poškriabať len materiál s tvrdosťou 8-9. V teste môžeme ale na vlastne oči vidieť, ako autor poškriabe šošovku už s tvrdosťou 6-7! Tu je teda na mieste polemizovať, do akej miery sa v tomto prípade jedná o zafír. Pôsobí to na nás ako materiál, ktorý sa nachádza na displeji.

Na záver tu máme test „ohybnosti“ zariadenia. iPhone SE 2. generácie má perfektnú pevnosť, takže ho ani pri veľmi silnom tlaku nepoškodíte. V tomto smere spoločnosť Apple chválime. Čo ale na záver kritizujeme je použitie strieborných skrutiek a Lightning portu. Kedysi boli čierne a vyzeralo to lepšie…

Prečítajte si tiež  Zaužívané praktiky v prípade iPhonov čaká zmena. Nové čipy dostanú iba Pro modely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -