Ako to už býva zvykom, ešte pred tým, ako Apple vypustí nejaký nový produkt, unikne do sveta niekoľko dielov či krytov tohto produktu, ktoré vytvorili čínski výrobcovia. Medzi tieto úniky sa zaradil aj nový kryt pre iPad Pro, ktorý má ponúknuť 12,2″ alebo 12,9″ displej. Tento ochranný kryt však odkrýva dve zaujímavé špekulácie!

Stereo!

Tak, ako to už bolo avizované niekoľkokrát, iPad Pro by mohol dostať stereo reproduktory s tým, že by sa nachádzali klasicky na dolnej, ale aj na hornej strane tohto zariadenia. To by mohlo prispieť k mnohonásobne kvalitnejšiemu zvuku, ktorý by sme využili najmä pri hraní hier, pričom by sme zariadenie konečne nemuseli držať priamo za reproduktor, čo dosť znižovalo kvalitu zvuku. Pokiaľ Apple učiní tento krok bude to veľkým plus aj pri sledovaní filmov či púšťaní hudby, keďže sa predpokladá, že podobný tablet by sa mohol uchytiť aj v hudobnom či filmárskom priemysle ako jednoduchý pomocník!

Dva Lightning konektory?

Veľmi zaujímavou témou sú aj dva Lightning konektory, ktoré by sa mohli nachádzať v tomto tablete. Prezradil ich hrubý výrez na dolnej strane krytu. Určite sa však pýtate, na čo by komu boli dva nabíjacie konektory v jednom tablete! Dôvod je pomerne prostý a špekulovalo sa nad ním aj v prípade prvej generácie iPadu. Do jedného by sme totiž mohli zasunúť napríklad klávesnicu (žeby Apple chystalo okrem stylusu aj vlastnú klávesnicu pre nový iPad Pro?) a do druhého už klasický Lightning na nabíjanie. To aká je táto možnosť pravdepodobná uvidíme až v nasledujúcich mesiacoch, no určite sa nedá vyvrátiť!

Žeby aj blesk?

Poslednou zaujímavou vecou, ktorú ukázal nový kryt je široký „výhryz“ pre šošovku fotoaparátu. Aj keď je veľmi pravdepodobná možnosť, že sa na danom mieste nachádza len kvôli mikrofónu, mohol by naznačovať, že sa v iPade konečne po piatich rokoch dočkáme aj blesku! Aj keď sa to môže zdať ako nepravdepodobné, skutočnosť je taká, že používatelia veľmi radi používajú fotoaparát na svojom iPade a taký blesk by mohol fotky len a len vylepšiť. Navyše by v noci dobre posvietil na cestu smerom na záchod, na čo v dnešnej dobe musíme používať len iPhone!

Údajný kryt pre iPad Pro!-svetapple.sk
Údajný kryt pre iPad Pro!-Nowherelse.fr

Prečítajte si tiež  iPad Pro 2021 prechádza na hromadnú sériovú výrobu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.