Hoci nám posledné mesiace priniesli niekoľko zaujímavých produktov vrátane iPhonov, Apple Watch a nových modelov počítačov Mac, jedna kategória ostala nezastúpená. Reč je o jablkových tabletoch, na ktoré príde rad až po novom roku.

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by mal Apple v roku 2024 predstaviť nové verzie iPadov. Upgradu by sa pritom mali dočkať všetky dostupné modely naprieč všetkými cenovými kategóriami. To by znamenalo osvieženie v rade iPad Pro, iPad Air, iPad mini a tiež základného iPadu.

Spoločnosť Apple by podľa Gurmana chcela ponúknuť ďalšie nové produkty skôr, no nová generácia iPadov ako aj slúchadiel AirPods ešte nie je pripravená. Kalifornská spoločnosť má v pláne aktualizovať všetky modely iPadov v priebehu roka 2024. Podobne by tomu malo byť aj v prípade spomínaných slúchadiel.

V roku 2023 už nedorazia žiadne nové iPady

Ak sa tak stane, rok 2023 bude prvým rokom bez nových modelov iPadov od roku 2010, keď spoločnosť Apple prvýkrát uviedla tento typ zariadenia. Vzhľadom na pokročilé obdobie je však veľmi pravdepodobné, že tento scenár skutočne nastane.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Ernest Ojeh / Rameez Remy (úprava redakcie)

Postupnosť predstavenia nových iPadov by mala vyzerať nasledovne. iPady pre nižší a stredný segment trhu by mohli byť obnovené už v marci 2024, zatiaľ čo nové 11″ a 13″ iPady Pro s čipom M3 a displejmi OLED by mali prísť v prvej polovici roka 2024 (napríklad na konferencii WWDC).

Nové iPady Air a iPad mini by pravdepodobne dostali čipy M2 a dorazia až v druhej polovici roka 2024. Na ktorý z modelov iPadu sa tešíte najviac vy?

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, prečo Apple chystá skladací iPad a nie iPhone

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -