Nabíjanie iPhonu je primitívna záležitosť a preto by ste asi neočakávali, že sa nájde niekto, kto vám povie, ako to robiť čo najlepšie. Presne takýto návod však zverejnil tvorca videí Shoandtech (prostredníctvom Macworld) a my veríme, že vás bude zaujímať.

Ide o majiteľa iPhonu 12 Pro, zakúpeného v roku 2020, ktorý má aj dnes 100 % kapacity batérie. Aj keď to znie neuveriteľne, teoreticky sa to dá dosiahnuť. Stačí dodržiavať túto jednoduchú zásadu:

„Môžu mať rôzne postupy, ale jednu vec majú používatelia iPhonov spoločnú: Telefóny si nabíjajú cez noc. Väčšina ľudí má na nočnom stolíku nabíjačku, či už je to kábel Lightning, stojan MagSafe alebo bezdrôtová nabíjacia podložka, aby sa mohli zobudiť s plne nabitým iPhonom.“ Podľa autora to ale nie je ten najlepší spôsob.

On sám svoj iPhone 12 Pro nabíja počas noci iba zriedka.  „Ak idete spať a je nabitá na 40 alebo 50 percent, nechajte ju tak. Potom ho počas nasledujúceho dňa nabite. Takto nebude batéria namáhaná a vydrží oveľa dlhšie, ako keby ste ju nabíjali cez noc.“

Samozrejme, tento postup sa nedá uplatniť rovnako u každého používateľa. Nie každý má počas dňa prístup k nabíjačke a niektorým ľuďom to jednoducho z praktického hľadiska nevyhovuje. Navyše, aby to dávalo úplný zmysel, človek by si mal vedieť ustriehnuť, či je už jeho iPhone nabitý a včas ho vypojiť zo zásuvky.

Apple / Unsplash /Vựa Táo (úprava redakcie)

Na druhej strane sa tým ale môžete aspoň inšpirovať a ak to nebude nutné, telefón nedať v noci na nabíjačku. Vo výsledku možno nedosiahnete 100 % zdravie batérie po dvoch rokoch používania, no úbytok kapacity môže byť oveľa miernejší.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iOS 14 bude vyvíjaný a testovaný novým spôsobom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here