Nabíjanie iPhonu je primitívna záležitosť a preto by ste asi neočakávali, že sa nájde niekto, kto vám povie, ako to robiť čo najlepšie. Presne takýto návod však zverejnil tvorca videí Shoandtech (prostredníctvom Macworld) a my veríme, že vás bude zaujímať.

Ide o majiteľa iPhonu 12 Pro, zakúpeného v roku 2020, ktorý má aj dnes 100 % kapacity batérie. Aj keď to znie neuveriteľne, teoreticky sa to dá dosiahnuť. Stačí dodržiavať túto jednoduchú zásadu:

- Reklama -

„Môžu mať rôzne postupy, ale jednu vec majú používatelia iPhonov spoločnú: Telefóny si nabíjajú cez noc. Väčšina ľudí má na nočnom stolíku nabíjačku, či už je to kábel Lightning, stojan MagSafe alebo bezdrôtová nabíjacia podložka, aby sa mohli zobudiť s plne nabitým iPhonom.“ Podľa autora to ale nie je ten najlepší spôsob.

On sám svoj iPhone 12 Pro nabíja počas noci iba zriedka.  „Ak idete spať a je nabitá na 40 alebo 50 percent, nechajte ju tak. Potom ho počas nasledujúceho dňa nabite. Takto nebude batéria namáhaná a vydrží oveľa dlhšie, ako keby ste ju nabíjali cez noc.“

Samozrejme, tento postup sa nedá uplatniť rovnako u každého používateľa. Nie každý má počas dňa prístup k nabíjačke a niektorým ľuďom to jednoducho z praktického hľadiska nevyhovuje. Navyše, aby to dávalo úplný zmysel, človek by si mal vedieť ustriehnuť, či je už jeho iPhone nabitý a včas ho vypojiť zo zásuvky.

Apple / Unsplash /Vựa Táo (úprava redakcie)

Na druhej strane sa tým ale môžete aspoň inšpirovať a ak to nebude nutné, telefón nedať v noci na nabíjačku. Vo výsledku možno nedosiahnete 100 % zdravie batérie po dvoch rokoch používania, no úbytok kapacity môže byť oveľa miernejší.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -