Edward Snowden je v technologickom svete pomerne dobré známy najmä pre jeho bývalé zamestnanie v NSA a tým,že sa rozhodol, že objasní nekalé praktiky tejto Národnej Bezpečnostnej Agetnúry v USA v boji proti terorizmu. Podľa slov Snowdena, nepoužíva iPhone z jedného jediného dôvodu, nie je to bezpečné!

Nepoužívam iPhone (ale ani Android)

Edward Snowden dnes prezradil, že používanie mobilných zariadení od spoločnosti Apple jednoducho nie je bezpečné. Podľa neho sa v samotnom iOS nachádza špeciálny software, ktorý sa v prípade potreby automaticky samovoľne zapne a vaše zariadenie začne o vás zbierať rôzne informácie, o čom vy vlastne ani neviete. Toto určite nie je dobrá reklama pre Apple a najmä nie p, keď to prehlásil niekto, kto pracoval dávnejšie pre NSA. Každopádne sám Snowden používa len veľmi jednoduchý mobilný telefón a teda nepoužíva ani Android. Prečo mu teda nedôveruje? No, pravdepodobne videl, čoho je samotná Americká Národná Bezpečnostná Agentúra schopná a aké informácie dokáže od používateľov získať. Každopádne, proti NSA vzniklo aj zoskupenie technologických spoločností RGS, ktoré nesúhlasí s praktikami NSA a nachádza sa v ňom aj samotné Apple či Google. O tom, či teda Apple naozaj sleduje naše smartfóny (alebo lepšie povedané NSA) sa asi v dohľadom čase nedozvieme. Každopádne, pokiaľ nie ste teroristom, ktorý chc práve spáchať nebezpečný útok na nejakú svetovú metropolu, myslíme si, že nie je dôvod na obavy!

Prečítajte si tiež  iPhone 6S a iPhone 6S Plus, čo môžme očakávať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.