Edward Snowden je v technologickom svete pomerne dobré známy najmä pre jeho bývalé zamestnanie v NSA a tým,že sa rozhodol, že objasní nekalé praktiky tejto Národnej Bezpečnostnej Agetnúry v USA v boji proti terorizmu. Podľa slov Snowdena, nepoužíva iPhone z jedného jediného dôvodu, nie je to bezpečné!

Nepoužívam iPhone (ale ani Android)

Edward Snowden dnes prezradil, že používanie mobilných zariadení od spoločnosti Apple jednoducho nie je bezpečné. Podľa neho sa v samotnom iOS nachádza špeciálny software, ktorý sa v prípade potreby automaticky samovoľne zapne a vaše zariadenie začne o vás zbierať rôzne informácie, o čom vy vlastne ani neviete. Toto určite nie je dobrá reklama pre Apple a najmä nie p, keď to prehlásil niekto, kto pracoval dávnejšie pre NSA. Každopádne sám Snowden používa len veľmi jednoduchý mobilný telefón a teda nepoužíva ani Android. Prečo mu teda nedôveruje? No, pravdepodobne videl, čoho je samotná Americká Národná Bezpečnostná Agentúra schopná a aké informácie dokáže od používateľov získať. Každopádne, proti NSA vzniklo aj zoskupenie technologických spoločností RGS, ktoré nesúhlasí s praktikami NSA a nachádza sa v ňom aj samotné Apple či Google. O tom, či teda Apple naozaj sleduje naše smartfóny (alebo lepšie povedané NSA) sa asi v dohľadom čase nedozvieme. Každopádne, pokiaľ nie ste teroristom, ktorý chc práve spáchať nebezpečný útok na nejakú svetovú metropolu, myslíme si, že nie je dôvod na obavy!

- Reklama -
iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.