Ukazuje sa, že predstavenie iPhonu 13 bolo pre európsky trh zásahom do čierneho. Jeho celkový podiel na predajoch sa na starom kontinente dramaticky zvýšil, pričom čísla dobiehajú dokonca aj Xiaomi! Takýto úspech zrejme nečakalo ani samotné Apple.

Aby sme boli konkrétnejší, analytická spoločnosť IDC ešte minulý týždeň zverejnila výsledky globálnych predajov smartfónov za posledný štvrťrok (Q3 2021). Hoci sa iPhone 13 predával len v poslednom mesiaci tohto obdobia, celkové čísla sú mimoriadne priaznivé.

Z globálneho hľadiska Apple predbehlo Xiaomi a umiestnilo sa hneď za Samsungom na druhom mieste. Hoci sa to na európskom trhu nezopakovalo, situácia bola veľmi podobná a tesná.

Celkový trhový podiel spoločnosti Apple v oblasti smartfónov vzrástol z pôvodných 17,6 % na súčasných 22,1 %. Xiaomi má pre porovnanie trhový podieľ len o 1,5 % väčší (23,6 %) a Samsung je lídrom s 30,4 %.

iPhone 13 sa dobre predáva aj v USA 

Ak sa pozrieme na domáci americký trh, Apple si aj tu polepšilo avšak vzhľadom na obrovskú používateľskú základňu bol rozdiel menej badateľný. Zatiaľ čo predtým firma dosahovala celkový trhový podiel 39 %, dnes je to už 42 %!

Prečítajte si tiež  iOS 15.1 prekvapivo zlepšuje výdrž batérie na väčšine testovaných iPhonoch

Dobre výsledky v USA však dosiahla aj spoločnosť Samsung, ktorej sa podarilo zvýšiť trhový podieľ z 30 % na 35 %. Priblížila sa tak k Apple, no tu netreba zabúdať, že jej portfólio produktov je oveľa širšie a cenová hladina nižšia. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať v blízkej budúcnosti.

Patríte medzi tých, ktorí si v Európe v posledných týždňov kúpili alebo aspoň predobjednali iPhone 13? Ak áno, dajte nám vedieť do komentára o akú verziu išlo. Tešíme sa na všetky vaše odpovede.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -