Aj keď spoločnosť Apple pôsobí veľmi stabilným dojmom, skutočnosť je taká, že aktuálne na ňu do značnej miery vplýva kríza spojená s pandémiou COVID-19 a nedostatkom polovodičov.

Výsledkom sú nedostatočné zásoby najnovších produktov, o ktoré je rekordný záujem a spolu s tým sa zásadne predĺžujú doručovacie lehoty. Technologický gigant preto podľa analytickej spoločnosti Nikkei Asia začal konať a rozhodol sa pre pomerne radikálny krok.

- Reklama -

Aj keď je o iPady dosť veľký záujem, čo potvrdilo 40,3 miliónov predaných kusov od januára do septembra, väčšou prioritou je v súčasnosti najnovší iPhone 13.

Aby Apple zvládlo všetky objednávky doručiť v čo najkratšom čase, rozhodlo sa obmedziť výrobu iPadu až o 50 %. To ale nie je všetko.

Nedostupnosť iPhonu 13 sa prejaví na iných produktoch 

iPhone 13 mini/ProUž čoskoro sa môže stať, že nie iPhone 13 ale niektoré tablety tohto technologického giganta budú nedostupné, respektíve ťažšie zohnatelné.

Firma však obmedzí aj produkciu starších modelov iPhonov, pretože všetky komponenty, ktoré zdieľajú s iPhonom 13 budú automaticky presunuté na novšiu generáciu zariadenia.

Inými slovami, ak si chcete kúpiť iPhone 12 či akýkoľvek iPad, mali by ste to urobiť čo najskôr. O pár mesiacov s tým môže byť problém.

Podľa odhadov stratila spoločnosť Apple vplyvom pandémie a krízy polovodičov až 6 miliárd amerických dolárov počas Q3 2021. Dá sa teda povedať, že najvyššou prioritou je tento stav aspoň do istej miery zvrátiť a tomu môže pomôcť práve vyššie spomenutý krok.

Dajte nám vedieť do komentára či na svoje nové dopredu objednané zariadenie čakáte aj vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.