iPhone X je tu s nami už približne pol roka a to je dosť dlhá doba na to aby sme si zvykli na celkom nový spôsob používania tohto zariadenia. Priniesol niekoľko zásadných, no tiež menej zásadných zmien, s ktorými sme sa museli naučiť z nich. Patrí medzi ne aj to, že už nám nezobrazuje percentá batérie tak ako kedysi. Teraz sa ale objavil spôsob, akým sa to dá prinavrátiť späť. Má to však jedno veľké “ale”. 

Zbohom percentá

Asi takýmto spôsobom sme sa s nimi rozlúčili po tom, ako nám Apple predstavil dva maličké rohy, v ktorých sú skryté informácie o baterke, sile pripojenia a podobne. Percentá tu však chýbajú, pretože sa už nezmestili do úzkej medzery medzi senzormi Face ID a okrajom displeja. Je tu teda len klasický ukazovateľ batérie.

- Reklama -

Aj napriek tomu, že to vyzeralo v koniec % batérie, stále sa objavujú po tom, ako z pravého horného rohu vytiahneš ovládací panel. Ja sám som bol zvyknutý na presný údaj o stave mojej batérie avšak musím povedať, že ani toto riešenie nie je také tragické a dá sa naň veľmi rýchlo zvyknúť. Ako sa ale ukazuje, nemusí byť ani zďaleka jediným. Percentá batérie sa podľa všetkého dajú vrátiť aj na iPhone X avšak stále je tu jedno veľké “ALE”.

Aj takto môže vyzerať zobrazenie batérie v tvojom iPhone - svetapple.sk
Aj takto môže vyzerať zobrazenie batérie v tvojom iPhone – svetapple.sk

Jailbreak

Je pravdepodobné, že si to tušil, nakoľko by to bolo asi príliš jednoduché, keby bolo niečo podobné súčasťou originálneho iOS. Pokiaľ chceš však percentá batérie v takejto podobe, musíš urobiť jeden veľký ústupok voči svojmu smartfónu a systému. Musíš si nainštalovať Jailbreak a nainštalovať pomocou Cydie tweak od vývojára NeinZedd9.

Celý toto “rozšírenie” sa nazýva ako PercentageBatteryX, čo dosť vypovedá aj o tom, na čo je presne určené. Otázne ale ostáva to, či je tento tweak na toľko potrebný aby sme si museli “odomykať” iPhone. Iste vieš, že spolu s Jailbreakom prinášaš do svojho zariadenia rôzne problémy od nestability, spomalenia až po stratu bezpečnosti. Netvrdíme, že ťa musí sledovať nejaká štátna zložka ale možno stačí obyčajný hacker, ktorý sa ti do iPhonu ľahko nabúra a ukradne dôležité údaje. Ak máš teda záujem na nižšie uvedenom odkaze sa dočítaš viac. Okrem iného sú tu ďalšie užitočné tweaky, ktoré môžeš v budúcnosti využiť. Ak ťa však ani jeden nijako výrazne neoslovil, určite nemá zmysel robiť na telefóne Jailbreak. To je hádam jasné.

Hneď to vyzerá o čosi lepšie - svetapple.sk
Hneď to vyzerá o čosi lepšie – svetapple.sk

zdroj: idownloadblog.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here