Internetový portál 9to5mac nám minulý týždeň ukázal, ako bude vyzerať iPhone 15 Pro vďaka podrobným CAD renderom, ktoré pochádzajú priamo od spoločnosti Apple. Zariadenie príde s mierne zaoblenými hranami, USB-C konektorom, oveľa väčšími fotoaparátmi či dokonca titánovým rámom, ktorý bude podobný tomu, ktorý poznáme z inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra. Dnes však 9to5mac prišiel exkluzívne s ďalším únikom, v rámci ktorého nám odhaľuje novú farbu, ktorú by malo Apple použiť v roku 2023 na iPhone 15 Pro.

Pokiaľ sledujete produkty od tohto výrobcu na pravidelnej báze, určite vám neuniklo, že sa prakticky každý jeden rok stretávame s novým „špeciálnym“ odtieňom, ktorý vystihuje určitú generáciu mobilného zariadenia. iPhone 12 Pro bol napríklad tmavomodrý, iPhone 13 Pro svetlomodrý, iPhone 14 Pro tmavofialový a iPhone 15 Pro príde v tmavočervenom prevedení.

9to5mac teraz píše, že jeho zdroj sa dostal ku kódu farby v iPhone 15 Pro, pričom render (ktorý môžete vidieť na titulnej fotke) vytvoril šikovný dizajnér Ian Zelbo. Samotná farba je výrazne tmavočervená s hexadecimálnou hodnotou #410D0D. Presný odtieň si vychutnáte na obrázku nižšie.

iPhone 14 Pro nová farba
Zdroj: 9to5mac

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA

iPhone 15 bude svetlomodrý a ružový 

Aby toho nebolo málo, 9to5mac zistil aj to, aké farby prinesie dostupnejší iPhone 15, ktorý sme si na CAD renderoch odhalili tu. Zariadenie by malo mať svetlomodrý aj ružový odtieň, ktorý si opäť môžete pozrieť na obrázkoch nižšie.

Ako ale dopĺňa zahraničná redakcia, samotné informácie sú k dispozícii ešte veľmi skoro a vo finále sa môžu mierne zmeniť.

iPhone 14 Pro nová farba
Zdroj: 9to5mac
iPhone 14 Pro nová farba
Zdroj: 9to5mac

Dôvodom je napríklad aj to, že iPhone 15 Pro má byť vôbec poprvýkrát vyrobený z titánu. Nafarbiť tento materiál do čiernej farby, respektíve tmavosivej už spoločnosť Apple dokáže (vyskúšala si to na starších modeloch Apple Watch). Ako to ale bude vyzerať v prípade červenej, zlatej alebo iných odtieňov?

Firma tiež musí myslieť na to, že aj keď samotný proces zvládne, môže byť časovo, technicky alebo finančne náročný. Napokon teda môže dôjsť k rozhodnutiu, že aj keď sa zariadenia testovali v rôznych farbách, Apple ich napokon nepridá do ponuky. Koniec koncov, nestalo by sa to poprvýkrát. Veľmi podobný príbeh nastal aj v roku 2017, keď prišiel na trh iPhone X s dramatickou zmenou dizajnu.

Prečítajte si tiež  Unikol dizajn Apple Watch Series 7. Pozrite sa naň medzi prvými!

Už tento model sa mal predávať v zlatej farbe, no na trh prišiel iba v čiernej a bielej (striebornej). Napokon sa ale ukázali fotografie z certifikačných procesov, ktoré zobrazovali práve zlatý iPhone X.

zlatý iPhone X na certifikačnom procese FCC
Zdroj: 9to5mac

Firma teda svoje rozhodnutie zmenila na poslednú chvíľu a zlatú použila až pri ďalšom iPhone XS v roku 2018. Dajte nám vedieť do komentára, ako na vás nové odtiene pôsobia. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -