Exkluzívne: Našej redakcii sa podarilo získať fotografie iPhone 9 v transparentom obale priamo od Čínskeho výrobcu krytov. Ide autentické zábery renderov nového modelu, na ktorých je najviac vidno všetky detaily. Poďme sa na to pozrieť!

Fotky – Ako je to možné?

Vysvetlenie ako sme sa dostali k fotkám je veľmi jednoduché. Oslovili sme istého výrobcu obalov v Číne a podarilo sa nám od neho získať rendery iPhonu, ktoré budú používané na komerčné účely. Ešte dnes sme vám priniesli článok, kde redakcia BGR získala podobným spôsobom rendery iného obalu od výrobcu. Ide ale o zábery, ktoré neukazujú tak veľa ako práve následujúce obrázky. My sme získali fotografie na ktorých je vidno najviac, nakoľko ide o transparentné silikónové obaly.

- Reklama -

iPhone 9 na záberoch

Pozrime sa na to, ako vyzerá na týchto záberoch iPhone 9. Nejde o skutočné produktové fotky, nakoľko na toto zariadenie sa momentálne vzťahuje isté embargo a Apple by ho určite nedalo do rúk žiadnemu výrobcovi krytov, ktorý by to mohol zneužiť. Aby sa ale výrobcovia mohli pripraviť na výrobu modelu, dostali aspoň veľmi veľa podkladov, na základe ktorých si mohli vyrobiť vlastné počítačové vizualizácie.

iPhone 9 - svetapple.sk
iPhone 9 – svetapple.sk

Na záberoch môžeme vidieť, že bočné strany telefónu ešte nie sú jasne stanovené, respektíve ani výrobcovia príslušenstva evidentne nevedia, čo budú ich obaly obliekať. Z prednej strany sa ale úplne jasne potvrdzuje minimálne LCD technológia na displeji, ktorý ukazuje o čosi širšie rámčeky ako ma iPhone X. Bude sa síce rozprestierať na celej prednej strane a zachová princíp “edge-to-edge” avšak nebude tak kvalitný ako má jeho súčasný braček. Hore potom môžeme rátať s Face ID. Žiadne Touch ID sa nekoná.

Autor tohto renderu nepoužil na zadnú časť taktiež žiaden materiál avšak na renderoch nižšie môžeme vidieť kovový rámček. Vyzerá to teda tak, že zadnú stranu bude skutočne zdobiť sklo a okolie zase kovový rámik tak ako na iPhone X. Fotoaparát príde len s jedným objektívom. Ten bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou okolo 12 Mpx.

iPhone 9 - svetapple.sk
iPhone 9 – svetapple.sk

Apple pri novom iPhone 9 umiestnil pomerne netradične práve fotoaparát a jeho blesk. Už sa nenachádzajú horizontálne vedľa seba ale vertikálne pod sebou. Znamená to teda, že dizajn bude hrať viac s “X”-kovými modelmi.

Farby

Hoci je možno moc skoro na to aby sme si trúfali odhadovať to, aké farby iPhone 9 prinesie. Samotný výrobca nám to možno čiastočne prezradil. Obal je totižto ponúkaný v jednej transparentnej verzií (ktorá môže byť použitá pre biely ale aj pre čierny variant. Potom tu je ale odtieň “Rose Gold”, ktorý je mimoriadne obľúbený najmä medzi ženami. Predpokladáme teda, že aj táto farebná kombinácia bude súčasťou modelu 9 a tak príde v troch verziách. Drahšie varianty X a X Plus prídu pravdepodobne len v bielej a čiernej.

 

iPhone 9 - svetapple.sk
iPhone 9 – svetapple.sk

Predstavenie

Samotné zariadenie bude predstavené v septembri tohto roka. Presnejší dátum keynote nám ešte Apple dozaista upresní. Pôjde o najlacnejší z trojice modelov. Cena by nemala presiahnuť hranicu 699$ (v USA). Dostupný bude s najväčšou pravdepodobnosťou vo verziách 32GB a 128GB.

K samotnému obalu ešte dodáme, že je vyrobený z kombinácie termoplastického polyuretánu a akrylu. Celková váha obalu bude len 44g. Sám výrobca nám potvrdil, že iPhone 9 do neho zapasuje na 100%. Taktiež napísal, že ide o model s 6,1″ LCD displejom. Čo nám teda ostáva? Už len čakať!

iPhone 9 - svetapple.sk
iPhone 9 – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here