Apple patrí medzi najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete. Napriek tomu je jeho portfólio smartfónov relatívne úzke a človek by si mohol myslieť, že každý model je veľmi úspešný. To, ale nie je pravda. Apple sa popálil ešte v rokoch 2020 a 2021, keď predstavil iPhone 12 mini a iPhone 13 mini s 5,4″ displejom. Tieto zariadenia síce každý chcel, no nikto ich nekupoval, nakoľko boli na súčasnú dobu príliš malé.

Výrobca si to veľmi rýchlo uvedomil a už v roku 2022 prišla náhrada v podobe obrovského 6,7″ iPhonu 14 Plus a o rok neskôr iPhonu 15 Plus s takmer rovnakým dizajnom. A hoci sa tieto modely predávajú lepšie, ako „mini“-čka, výsledné čísla neboli žiadnou slávou. Vy to, ale môžete využiť, nakoľko sa dajú kúpiť za veľmi výhodné ceny. Stále ide o extrémne podceňované smartfóny, ktoré vám ponúknu veľa muziky za relatívne málo peňazí.

Napríklad taký iPhone 14 Plus stál v čase uvedenia na trh 1 149 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 709 €, vďaka čomu ušetríte viac, ako 400 €.

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube /
Nick Ackerman / Adam Lobo TV (úprava redakcie)

A hoci nemá označenie „Pro“, ponúka špičkový hardvér sprevádzaný procesorom A15 Bionic so 6 GB RAM, dvojicou fantastických fotoaparátov so stabilizáciou na úrovni senzora, kvalitným displejom či solídnou konštrukciou. Je to skrátka iPhone, ktorý vám vydrž dlhé roky a vďaka veľkému displeju si na ňom budete môcť užívať všetok obsah.

Ak by ste potom chceli vlastniť ten najmodernejší hardvér, k dispozícii je aj iPhone 15 Plus. Ten Apple začal predávať minulý rok za 1 099 €, avšak dnes je po kliknutí na tento odkaz dostupný za 886 €. Od svojho predchodcu sa líši v tom, že má výkonnejší procesor A16 Bionic, 48 Mpx hlavný snímač a tiež Dynamic Island vo vrchnej časti displeja.

Ktorý si iPhone „Plus“ si vybrať? 

iPhone 15 a iPhone 15 Plus
Zdroj: Apple

Ako môžete vidieť sami, ceny za „Plus“-kové iPhony padli na veľmi priaznivú úroveň a už sa stačí iba rozhodnúť, ktorý z týchto modelov si vybrať radšej. Hneď na začiatku napíšeme, že ak patríte medzi nadšencov technológií a chcete mať čo najmodernejší hardvér, tak je to určite iPhone 15 Plus. Väčšina ľudí však hľadá niečo celkom iné.

Chcú hlavne spoľahlivý smartfón s dostatočným výkonom a dlhou výdržou batérie, ktorý im ani po 2 – 3 rokoch používania nezačne sekať a budú ho môcť spoľahlivo používať s najnovšími aktualizáciami softvéru. No a presne túto požiadavku dokonalo spĺňa aj iPhone 14 Plus, ktorý je síce starší, ale aj o cca 170 € lacnejší. Po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 709 €.

Prečítajte si tiež  Apple dnes vydá iOS 14.3, watchOS 7.2, MacOS Big Sur 11.1 a ďalšie

Keď vezmeme do úvahy fakt, že sa od iPhonu 15 Plus zas až tak nelíši, príde nám to, ako oveľa lepšia voľba. Rozhodnúť sa, ale musí každý sám. Tak ako to bude vo vašom prípade?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -