Počas konferencie Black Hat, ktorá sa konala v americkom Las Vegas bezpečnostní experti demonštrovali to aké je jednoduché zmiasť tento systém. Ako taký nezlyhal. Zlyhala ale funkcia “vyžadovať pozornosť”. Face ID môžete veľmi ľahko oklamať.

Face ID môžete veľmi ľahko oklamať, funkcia vyžiadania pozornosti zlyhala

Nie nebojte sa, nie ste ohrozený. Samotný systém zas tak jednoduché oklamať nie je. V tomto prípade ale bezpečnostní experti prišli na to ako obísť funkciu “vyžadovať pozornosť pre Face ID”, ktorá ešte zvyšuje jeho bezpečnosť.

- Reklama -

Môžete si ju aktivovať/deaktivovať v nastaveniach Face ID. Táto funkcia funguje tak, že na to aby ste odomkli váš iPhone/iPad Pro musíte sa pozrieť priamo na displej.

Face ID môžete veľmi ľahko oklamať. Stačí vám čierna páska a dioptrické okuliare. - svetapple.sk

V opačnom prípade mu nebude stačiť ani dokonalé skenovanie tváre. Pokiaľ sa pýtate prečo? Odpoveď je jasná. Niekto môže Face ID zneužiť napríklad u niekoho, kto v danej situácii spí alebo nie je pri vedomí. Vieme je to možno trošku extrémny prípad ale ak chce byť používateľ v bezpečí, musí s tým rátať. Táto funkcia tomuto zamedzí. Jednoducho kým sa na telefón nepozeráte, neodomkne sa. Dá sa to ale obísť. Funkcia zlyhala pri použití dioptrických okuliarov s malou úpravou.

Dioptrické okuliare s malou úpravou môžu ohroziť vašu bezpečnosť.

Experti zobrali obyčajné dioptrické okuliare a na miesto, kde obvykle bývajú oči nalepili dve čierne pásky. V strede týchto pásiek sa nachádzal malý biely štvorček. Následne celú chybu demonštrovali tým, že na spiaceho človeka nasadili tieto okuliare a telefón sa bez problémov odomkol aj vtedy, keď mal aktivovanú funkciu vyžadovania pozornosti. Na jednej strane je to teda bezpečnostné riziko, ktoré by sme ale nepovažovali za závažné, na strane druhej zase celkom zaujímavá myšlienka.

Predstavte si aké musí byť ťažké nasadzovať na spiaceho človeka dioptrické okuliare bez toho aby si niečo nevšimol alebo aby sa nezobudil. Apple už je ale s chybou oboznámené a určite začne pracovať na tom aby sa Face ID takýmto spôsobom naďalej nemýlilo. Keď má byť niečo dokonalé, nech je to naozaj dokonalé.

Face ID môžete veľmi ľahko oklamať. Stačí vám čierna páska a dioptrické okuliare. - svetapple.sk
Face ID môžete veľmi ľahko oklamať. Stačí vám čierna páska a dioptrické okuliare. – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here