Jedna z kľúčových technológií, s ktorými Apple prišlo ešte počas minulého roka bolo jednoznačne Face ID teda snímač našej tváre. Telefón dokáže pomocou svojich biometrických technológií vytvoriť v podstate plastický model a na základe toho určiť, či sa na neho pozerá majiteľ alebo nie. Dnes ide len o výsadu iPhonu X, no už onedlho to bude úplne ináč.

Face ID všade

V roku 2017 to bola kľúčová novinka určená len pre jedno zariadenie, v roku 2018 to bude kľúčová novinka, s ktorou by mali prísť skoro všetky produkty. Aspoň tak to teda predpovedajú analytici a dáva to zmysel, pokiaľ si pospájame jedno tvrdenie s druhým. Pokiaľ Apple predstaví 4 nové iPhony, táto novinka bude súčasťou 3 z nich. Pôjde o model iPhone 9, iPhone X2 a iPhone X2 Plus. Len model SE 2. generácie má priniesť ešte klasický senzor otlačku prsta a aj to je otázne, či ho Apple vôbec predstaví. Toto isté platí aj pri iPade Pro. Všetky novo predstavené iPady by totiž mali prísť s Face ID na miesto Touch ID. Dokonca sa ale nevylučuje, že technológia bude prítomná aj v počítačoch MacBook.

- Reklama -

Koniec koncov aj na počítačovom trhu by šlo o obrovský pokrok nakoľko senzory otlačkov prstov tu už máme roky. Odomykanie tváre zas tak bežné nie je a Apple to má dokonalo vychytané, čiže by mohlo ísť o poriadne lákadlo.

Apple to už rieši

Samozrejme na niečo takéto treba mať v prvom rade dostatočné výrobné kapacity. Minulý rok ich napríklad Apple nemalo a zo začiatku výroby iPhonu X malo poriadne problémy. Práve Face ID môže za to, že si sa svojho iPhonu dočkal o mesiac neskôr ako to Apple sľubovalo. Z tohto dôvodu už dnes hľadá dvoch dodávateľov v Číne, ktorí dokážu poskytnúť dostatočnú kvalitu a množstvo. Dokopy by malo ísť o troch dodávateľov, pričom hlavný z nich ostane spoločnosť LG Innotek, s ktorou má Apple dobré skúsenosti.

Ostatné dvaja by sa mali starať o výrobu menšieho množstva týchto biometrických senzorov. Možno, že budú mať na starosti výrobu pre iPad či počítače MacBook. Dávalo by to svoju logiku, nakoľko Apple potrebuje vyrobiť najviac Face ID senzorov práve do iPhonu. Len minulý rok sa predalo iPhonu X približne 29 miliónov kusov po celom svete. Vzhľadom na počet zariadení, ktoré budú s Face ID predstavené tento rok bude toto číslo niekoľko násobne vyššie!

Face ID - svetapple.sk
Face ID – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here