Značka, ktorej smartfóny kedysi nemohli chýbať žiadnemu TOP manažérovi už zdá sa nemá budúcnosť. Bez veľkých ohlasov a dodatočných informácii sme sa dozvedeli, že BlackBerry definitívne končí.

Hoci už niekoľko posledných rokov doslova mlelo z posledného a produkty, ktoré predstavovalo pripomínali skôr výstrely do prázdna, stále sa nedá BlackBerry uprieť to, že v minulosti patrilo medzi jednu z najžiadanejších značiek smartfónov aké sa vyskytovali na trhu.

Firma sa zameriavala predovšetkým na ovládanie, ktoré malo priniesť používateľovi čo najvyššiu produktivitu.

Ikonický hranatý dizajn s veľkým displejom a fyzickou QWERTY klávesnicov v spodnej časti zariadenia však nebol schopný držať tempo s oveľa modernejším riešením kapacitných displejov, ktoré po prvýkrát odhalil iPhone 2G ešte v roku 2007 a na to aj výrobca doplatil.

BlackBerry pod krídlami CTL

BlackBerry tak rýchlo upadalo a dostalo sa do vážnych finančných problémov, z čoho mu malo pomôcť von čínske CTL (to firmu zakúpilo). Žiaľ ani tento pokus o záchranu nevyšiel a tak práve CTL ešte v roku 2020 avizovalo, že so zariadeniami od BlackBerry čoskoro skončí. Používateľom ale sľúbilo plnohodnotnú dvojročnú podporu.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Ako sa však ukazuje, tento sľub napokon nebude úplne dodržaný, pretože definitívne vypnutie služieb a zastavenie nových aktualizácii systému má nastať už 4. januára 2022.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Ak ste teda mali radi BlackBerry, je najvyšší čas aby ste sa s touto značkou rozlúčili a v budúcnosti na ňu dobre spomínali ako na priekopníka v oblasti staršej generácie smartfónov. Žiaľ, tvrdohlavý prístup kompetentných zapríčinil v podstate to isté, prečo tu dnes už nemáme Nokiu.

Ako na tieto smartfóny spomínate vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.