iPhone 11 Pro Max patrí medzi najdrahšie aktuálne predávané smartfóny na svete. Apple má na to svoje dôvody. Tak či onak, kreatívni čínski výrobcovia už prišli s vlastnou alternatívou. Toto je falošný iPhone 11 Pro Max za zlomok jeho pôvodnej ceny.

Fake iPhone 11 Pro Max za 145€? Pozrite sa ako vyzerá

Falošných Apple produktov je vo svete skutočne veľa. Dôvod je jednouchý. Jedná sa o veľmi drahého výrobcu. V Číne veľmi dobre vedia, že na svete sú aj ľudia, ktorí chcú iPhone 11 Pro Max ale nie sú ochotní zaplatiť zaň to čo si spoločnosť pýta. Popravde suma 1249€ za základný model nie je vôbec nízka. Každopádne toto zariadenie má svoje kvality, ktoré skutočne nikto nedokáže hodnoverne skopírovať a nahradiť.

Dôvod je asi jasný, Apple investuje neskutočné peniaze do vývoja hardvéru a špeciálne do vývoja softvéru (odmyslime si teraz, že iOS 13 nebol moc podarený pri svojom štarte). Aj preto sú produkty také jednoduché, spoľahlivé a intuitívne. Všetko tu skrátka so všetkým dokonalo hrá. Čo sa však stane, keď si niekto v čínskej továrni povie, že to vie urobiť aj lacnejšie?

Ani dizajn iPhonu 11 Pro Max nevedeli tak dobre skopírovať

V prvom rade je dôležitý dizajn zariadenia. Ešte pred tým je ale zákazník konfrontovaný s jeho balením. Je úplne bežné, že okrem samotného zariadenia a príslušenstva čínsky výrobca skopíruje napríklad aj krabičku od Applu.

Väčšinou sú balenia 1:1 ale v tomto prípade to tak nie je. Predsa len vidieť (ale naozaj) malé zmeny, ktorými sa odlišuje falošná od tej originálnej. Po tom však už vybalíte falošný iPhone, čaká vás niečo, čo chce vyzerať tak sexy ako originálny model 11 Pro Max, ale nevyzerá.

Fake iPhone 11 Pro Max za 145€? Pozrite sa ako vyzerá
Falošná krabička naľavo – originálna napravo – svetapple.sk

Všimnite si napríklad trochu iný odtieň „midnight-green“ farby ale hlavne šošovky fotoaparátov. Nemôžeme si pomôcť ale napodobenina na nás pôsobí strašne umelo. iPhone 11 Pro Max by sme označili za originál aj vtedy, keď by sme dopredu nevedeli, ktorý je ktorý.

Na prvý pohľad je tu jasné prémiové spracovanie. Asi to bude práve tým krúžkom z nerezovej ocele (ktorú nájdeme na originále aj na rámiku), tu vyzerá omnoho autentickejšie.

Fake iPhone 11 Pro Max za 145€? Pozrite sa ako vyzerá
Fake iPhone 11 Pro Max za 145€? Pozrite sa ako vyzerá

Keď ho zapnete, s iPhonom má fake spoločný naozaj len dizajn

Pokiaľ by vám lacnejší dizajn z vonku neprekážal to najhoršie príde až po tom ako zapnete zariadenie. Všimnite si, že autor videa na obidvoch zariadeniach využíva rovnakú (plnú) intenzitu jasu. V skutočnosti je ale falošný displej omnoho tmavší. Môže za to najmä prepracovaný Retina XDR displej v iPhone 11 Pro Max, ktorý je skrátka dokonalý a na výrobu stojí možno toľko, čo výroba celého falošného modelu.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 bol začiatkom roka 2020 najpredávanejším smartfónom na svete.

Čo musíme Číňanov pochváliť tak je určite veľmi kvalitné spracovanie výrezu v hornej časti displeja. Tieto falošné zariadenia to takto kvalitne riešené nemajú. Na druhú stranu keď sa pozrieme na spodok a vidíme hrubý rámik, chytáme sa za hlavu… Keď už človek aj niečo kopíruje, mal by to robiť poriadne. Displej ale v tomto prípade nie je tak dôležitý ako operačný systém Android, ktorý sa na oko tvári ako iOS. Je to však naozaj len na oko.

Fake iPhone 11 Pro Max za 145€? Pozrite sa ako vyzerá
Falšoný iPhone napravo, originál naľavo – svetapple.sk

Nevieme či je to tak zle spracovaná „téma“ implementovaná na Android avšak pôvodný systém sa prezrádza už pri základných úkonoch, ktoré môžete vidieť z plochy. Všimnite si napríklad klávesnicu alebo len prechody.

Samozrejme sú ľudia, ktorým na tomto nezáleží a určite im bude stačiť aj telefón za 145€. To je úplne v poriadku. Jediné čomu ale nerozumieme je to, prečo títo ľudia budú do nemoty kupovať napodobeninu iPhonu…

V prvom rade z toho nič nemajú, možno len podobný dizajn a v druhom rade dostanú menej akoby si kúpili zariadenie od spoľahlivého výrobcu, ktorý spravil všetko preto aby ho skonštruoval za dané peniaze čo najdokonalejšie.

Takýmto spôsobom si ľudia kúpia len druhotriednu kópiu, na ktorej je vidno, že je kópia a technicky nie je vôbec vyladená. Napíšte nám do komentárov čo si myslíte o používaní falošného iPhonu vy…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.