Apple vydal AirPods Pro približne pred mesiacom. Okamžite sa stali predajným hitom. Dokonca takým silným, že nie je isté, či sa ku všetkým záujemcom stihnú dostať do Vianoc. Možno aj to chcú využiť výrobcovia falošného hardvéru. Dnes sa už dajú kúpiť dokonca aj „fejkové“ AirPods Pro. Aký je v nich rozdiel oproti tým originálnym?

Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pro. Aký je rozdiel?

Je pozoruhodné, ako rýchlo sú schopní výrobcovia z Číny vytvoriť svoje „vlastné AirPods Pro“. Samotný, originálny produkt nie je na trhu ešte pomaly ani mesiac, no vy už zoženiete jeho hodnovernú repliku, ktorá je skoro na nerozoznanie od originálu. Minimálne na prvý pohľad. Ako ale v skutočnosti funguje?

Za poslednú dobu ide už o druhý test falošných AirPods. Ten prvý sme vám popisovali v tomto článku. Nejednalo sa ale o variantu Pro. Šlo o klasickú verziu slúchadiel. Ich kópie sa dokonca predávajú aj v niektorých slovenských e-shopoch. Recenzia navzdory všetkým výčitkám podľa nás nedopadla zas až tak zle. Minimálne nie ak je rozdiel v cene na úrovni 130€. Ako sú na tom ale fake AirPods Pro?

Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pr
Vidíte medzi nimi rozdiel? – svetapple.sk

Za falošné AirPods Pro ušetríte. Možno ale nie toľko, koľko by ste čakali.

Keďže cena kópie klasických AirPods sa pohybuje na úrovni od 20$ vyššie, pravdepodobne očakávate, že variant Pro, bude na tom podobne. Originálne AirPods Pro zoženiete na americkom trhu za 249$. Cena za falošné, ktoré sú označované ako i500 Pro TWS Earbuds je ale až 95$. To nie je práve najmenej, pokiaľ si človek nikdy nemôže byť na 100% istý kvalitou.

Pri originále máte akúsi záruku špičkovej kvality. Keď Apple urobilo AirPods Pro, všetkým bolo jasné, že budú fantastické. Absolútne drvivá väčšina majiteľov, ktorí si ich kupujú budú s nimi veľmi spokojní. Samozrejme určite sa nájdu aj prípady, kde ľudia až tak spokojní nebudú. Bude ich ale len veľmi málo…

Čo sa týka fejku, nejde len o kvalitu prehrávania ale aj spracovania. Tá je o čosi nižšia ako továrenské spracovanie od Applu a opäť tu tak človek riskuje to, že mu slúchadlá vydržia menej. Na druhej strane musíme ale pochváliť dizajnérov i500 Pro TWS Earbuds, ktoré vyzerajú na nerozoznanie rovnako. Dokonca aj podporujú podobné funkcie ako originál. Nemajú v sebe ale zabudovaný čip H1 samozrejme. Nachádza sa tu jeho kópia.

Prečítajte si tiež  Ako je na tom iOS 8.1.1 so staršími zaraideniami?

S bezdrôtovo nabíjacím púzdrom ale bez potláčania šumu

No a teraz to hlavné. Keď už poznáte cenu za fejkové AirPods Pro, pravdepodobne očakávate, že poskytnú rovnaké funkcie. No a v podstate sa o to snažia. Keď ich chcete pripojiť k telefónu, všetko vrátane názvu a animácie vyzerá úplne rovnako. Je to možno tiež upozornenie pre vás ak sa ich plánujete kupovať z druhej ruky. Podvodníkovi viete naletieť skutočne veľmi rýchlo.

Nevieme ako to v Číne dokázali urobiť ale je to naozaj pôsobivé a človek má až chuť na originál za mastných 250$ zabudnúť. O to viac, keď zistí, že nabíjacie púzdro je možné napojiť aj na bezdrôtovú nabíjačku. Opäť jedna z funkcii, ktorú dokonca nemajú ani obyčajné AirPods a musí sa za ňu priplácať.

Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pr
Fake AirPods Pro vs. originál Air Pods Pro. Aký je rozdiel?

Problém ale príde pri prehrávaní hudby, kedy si to určite väčšina ľudí rozmyslí. Rovno vám povieme, že sa vám viac oplatí zakúpiť si fejkové klasické AirPods ako verziu Pro. Rozdiel v cene je priepastný a kvalita prehrávania podobná. S fejkom nikdy nedosiahnete takých kvalít ako ponúka originál. Pri verzii Pro už tobôž nie.

Dôvodom je fakt, že tu absentuje jedna z najdôležitejších technológii, pre ktoré má ich kúpa vlastne zmysel. Áno, máte pravdu. Čínska napodobenina nemá redukciu šumu. Veď to je v podstate hlavný dôvod, prečo by si mal používateľ na miesto klasickej verzie zakúpiť model Pro.

Finálny verdikt je teda taký, že kupovať si fejkové AirPods je hlúposť. Ešte väčšia hlúposť je ale kupovať si fejkové AirPods Pro. Je to len zbytočná strata peňazí, za ktorú dostanete možno pochvalu v spoločnosti (pokiaľ niekto nepríde na to, že je to fake) ale prídavná hodnota pre vás bude v podstate nulová.

Napíšte nám do komentára, ako to vidíte vy…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.