Falošný iPhone 12 Pro Max za 150€

Apple predáva veľmi drahé zariadenia na trhu sa však objavujú “diery”, ktoré využívajú výrobcovia falošnej elektroniky. V tomto článku sa budeme venovať “iPhonu 12 Pro Max” za 150€. S originálom nemá nič spoločné, no chcel by vyzerať rovnako.

Už pri pohľade na balenie je jasné, že tu niečo nie je v poriadku. Krabica je omnoho väčšia ako v prípade skutočného iPhonu 12 Pro Max. Dôvodom je prítomnosť nabíjacieho adaptéra a falošných slúchadiel EarPods. Tie by ste pri naozajstnej verzii hľadali len márne.

Po vizuálnej stránke (hlavne zadnej časti), by sa neznalý používateľ mohol nechať nachytať. Ak ste však už iPhone 12 Pro Max držali v ruke, originál by ste rozoznali behom sekundy.

V tomto prípade nesedeli farby, šošovky fotoaparátu, kvalita materiálov a takisto niektoré tvary. Čo však môžeme očakávať za cenu 150€, ktorá predstavuje cca polovicu reálnych nákladov na výrobu skutočného iPhonu 12 Pro Max?

- Reklama -

Vpredu nás prekvapil menší výrez pre kameru a reproduktor (notch). Ako asi tušíte, nenachádza sa tu žiadne Face ID. Vo vnútri zariadenia nájdeme operačný systém Android, ktorý sa snaží vyzerať ako iOS. Prezrádza ho žiaľ dizajn a plynulosť prechodov.

Na záver tu máme jednoduchý test fotoaparátov a zároveň aj verdikt, ktorý nie je príliš priaznivý. Za 150€ toho naozaj veľa neočakávajte a ak sa pokúsite niečo nafotiť, pokojne môžete použiť aj 10-ročný smartfón s podobnými schopnosťami.

Naozaj si nevieme predstaviť, kto si zaobstará takýto fake, no keďže sa vyrába, evidentne existuje cieľová skupina. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslite vy. Za nás je toto prevedenie skutočne úsmevné. Celý test si môžete pozrieť na tomto videu.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here