Falošný iPhone 12 Pro Max za 150€

Apple predáva veľmi drahé zariadenia na trhu sa však objavujú „diery“, ktoré využívajú výrobcovia falošnej elektroniky. V tomto článku sa budeme venovať „iPhonu 12 Pro Max“ za 150€. S originálom nemá nič spoločné, no chcel by vyzerať rovnako.

Už pri pohľade na balenie je jasné, že tu niečo nie je v poriadku. Krabica je omnoho väčšia ako v prípade skutočného iPhonu 12 Pro Max. Dôvodom je prítomnosť nabíjacieho adaptéra a falošných slúchadiel EarPods. Tie by ste pri naozajstnej verzii hľadali len márne.

- Reklama -

Po vizuálnej stránke (hlavne zadnej časti), by sa neznalý používateľ mohol nechať nachytať. Ak ste však už iPhone 12 Pro Max držali v ruke, originál by ste rozoznali behom sekundy.

V tomto prípade nesedeli farby, šošovky fotoaparátu, kvalita materiálov a takisto niektoré tvary. Čo však môžeme očakávať za cenu 150€, ktorá predstavuje cca polovicu reálnych nákladov na výrobu skutočného iPhonu 12 Pro Max?

Vpredu nás prekvapil menší výrez pre kameru a reproduktor (notch). Ako asi tušíte, nenachádza sa tu žiadne Face ID. Vo vnútri zariadenia nájdeme operačný systém Android, ktorý sa snaží vyzerať ako iOS. Prezrádza ho žiaľ dizajn a plynulosť prechodov.

Na záver tu máme jednoduchý test fotoaparátov a zároveň aj verdikt, ktorý nie je príliš priaznivý. Za 150€ toho naozaj veľa neočakávajte a ak sa pokúsite niečo nafotiť, pokojne môžete použiť aj 10-ročný smartfón s podobnými schopnosťami.

Naozaj si nevieme predstaviť, kto si zaobstará takýto fake, no keďže sa vyrába, evidentne existuje cieľová skupina. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslite vy. Za nás je toto prevedenie skutočne úsmevné. Celý test si môžete pozrieť na tomto videu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.