Extrémne úspešný iPhone 12

To čo sa udeje v nasledujúcom období nemusí mať ďaleko od roku 2014 (iPhone 6), keď padli predajné rekordy. Spoločnosť Apple má v mesiacoch október, november a december našliapnuté na predaj až 79 miliónov nových iPhonov. To je o 3 milióny viac, než sa pôvodne očakávalo.

Dôvod zmeny vo výpočtoch je pomerne jednoduchý. Za všetkým stojí nečakane vysoký záujem o iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max. Tieto dva modely prišli na trh iba 13. novembra.

Ak by sa potvrdili analytické výpočty, tohtoročné zariadenia by sa v rámci Q4 predávali o 13% lepšie než počas Q4 2019. Už iPhone 11 bol silným predajným „trhákom“, no nástupca je očividne atraktívnejší.

Určitým spôsobom to samozrejme ovplyvňuje aj neskoršie uvedenie na trh. iPhone 12 predstavuje cca 82% všetkých predaných iPhonov. Priemer sa v predchádzajúcich rokoch pohyboval na úrovni 72%. Ľudia ho nenakupujú od septembra ale de facto až od konca októbra, čo tak isto zamiešalo karty.

Banka sa pozrela aj na obdobie Q1 2021. Jej výpočty hovoria o 47 miliónoch predaných smartfónoch, čo je oproti 42 miliónom z minulého roka obrovský rozdiel. Ak by sme sa pozreli na celých 12 mesiacov (2021), zistili by sme, že Apple zrejme vyrobí a predá až 215 miliónov iPhonov (tento rok to bude cca 193 miliónov). Slušné čísla. Len keby sa zlepšili aj dodávky zariadení…

Prečítajte si tiež  Putin Edition prichádza aj pre iPhone X
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here