Spoločnosť Apple už vo veľkom dokončuje svoj iPhone aby mohla spustiť skúšobnú výrobu, ktorá zabezpečí, že pri tej sériovej už nenastanú žiadne väčšie problémy. iPhone 7 je už teda s najvyššou pravdepodobnosťou takmer hotová a šepká sa, že jednou s najväčších noviniek bude dvojitá šošovka fotoaparátu na zadnej strane. Na čo by ale slúžila? Fantastické a hlavnej jednoduché video ti to všetko krásne vysvetlí!

Fantastické video ti ukáže, ako budeme fotiť s dvoma šošovkami!

Apple už dávnejšie získalo patent, ktorý nám krásne ukazoval to, ako by sa dala využiť dvojitá šošovka fotoaparátu v praxi. Samozrejme v prípade Apple a patentu nebolo úplne jednoznačné to, ako ho chce použiť. Predsalen z nákresu a niekoľkých dostupných viet z toho človek príliš nevyčíta.

- Reklama -

Podarilo sa to ale istému redaktorovi z Macrummors, ktorý vytvoril profesionálne video, ktoré nádherne ukazuje to, ako by mohla špeciálna technológia fungovať aj v praxi. Celé je to poňaté veľmi jednoducho a zároveň kvalitne, vďaka čomu pochopíš, ako by to celé malo vyzerať. Popravde, takéto riešenie vítame a veľmi sa nám páči, rovnako tak ako vítame aj dvojitú šošovku na zadnej strane.

iPhone 7 - svetapple.sk

Na internete sa síce neustále stretávame s názormi, ktoré sú zásadne proti dvom šošovkám fotoaparátu najmä kvôli dizajnu zariadenia, avšak nezabúdajme na to, že všetko čo vyrobí spoločnosť vyzerá dobre. Dizajn iPhonu 7 bude teda dokonalý, či bude alebo nebude obsahovať dve šošovky fotoaparátu. Len tak mimochodom, túto technológiu by sme mali vidieť len u väčšieho iPhonu 7 Plus, ktorý pravdepodobne prinesie rovnaký 5,5″ displej tak, ako súčasný model 6S Plus.

To samozrejme ale nie je isté a tak si na finálny produkt budeme musieť počkať minimálne do septembra. Myslíme si však, že to, či Apple predstaví jednu alebo dve šošovky budeme vedieť už oveľa skôr vďaka únikom, ktoré v najbližších mesiacoch očakávame z továrne Foxconn. Nezabúdajme totiž, že Apple už nie je to čo bývalo a spomeňme si na iPhone 6, ktorý sme poznali 9 mesiacov pred predstavením!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.