Apple už určite tvrdo pracuje na iOS 10 alebo iOS X, ktorého premiéra by sa mala konať v júni tohto roka na WWDC 2016. Práve na tejto konferencií Apple predstaví nový operačný systém pre smartfóny a počítače. Rok 2016 preto určite nebude výnimkou. Dočkať by sme sa mali určite obrovského množstva zmien a noviniek. Aké to ale budú zatiaľ nevieme. Čo ale vieme je to, že pokiaľ by sa Apple inšpirovalo takýmto ovládacím centrom, vôbec by nás to nenahnevalo! 

Tak toto chceme v iOS 10!

Sam Beckett je profesionálny animátor a dizajnér nám najnovšie priniesol veľmi zaujímavý pohľad na pokročilejšie ovládacie centrum v iOS 10, ktoré by mohlo priniesť napríklad aj podporu funkcie 3D Touch, na ktorú sme sa tešili už tento rok s príchodom iOS 9 a iPhonu 6S a 6S Plus, no žiaľ, akosi to nevyšlo. Apple si asi možnosti ovládania nechalo ako eso v rukáve.

- Reklama -

Najnovší koncept ovládacieho centra nám krásne ukazuje, čoho by sme sa mohli dočkať v iOS 10. Taktiež by sa mohlo aj samotné Apple inšpirovať, pretože tieto na prvý pohľad malé zmeny môžu byť veľmi užitočné. Nejde tu len o integrovanie 3D Touch do ikoniek, čím by sa značne dali rozšíriť ich funkcie, poprípade urobiť určite kroky bez toho, aby bolo nutné odomykať telefón. Výborné by mohlo byť premiestňovanie ikon.

iPhone 7 koncept - svetapple.sk
iPhone 7 koncept – svetapple.sk

Ak by si jednoducho chcel mať režim lietadlo inde, ako ho máš teraz, dlhšie by si podržal na ikonke prst (tak ako v menu) a premiestnil by si čo by si potreboval na miesto, kde by sa to najviac páčilo tebe. Ďalšou super vecou je spôsob, ako dostať do ovládacieho centra viac funkcií, ktoré sa tu pred tým nezmestili. Priznám sa, aj ja osobne niektoré funkcie ako napríklad režim nerušiť či časovač nepoužívam a radšej by som tu mal niečo praktickejšie. Sam to vymyslel tak, že by sa dali jednoducho ikonky meniť.

Každý by si individualizoval ovládacie centrum podľa seba a vybral by si doň len tie veci, ktoré sú pre neho najdôležitejšie. Sam má teda výborné nápady a určite by sa nikto na Apple nehneval, keby si ich jednoducho požičal alebo sa nimi minimálne inšpiroval. Uvidíme, ako to dopadne. Momentálne o iOS 10 nevieme skoro nič, viac info budeme mať až tesne pred WWDC 2016, takže času dosť. Držíme ale Applu palce nech sa s ním popasuje tak dobre, ako to len vie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.