Spoločnosť Apple by mala aj tento rok uviesť vylepšenú verziu vlajkovej lode iPhone. S-kové verzie sú už takpovediac klasikou a mnohí používatelia ich majú radšej, ako tie klasické. iPhone 6S očakávame niekedy v septembri tohto roka a pri tejto príležitosti by mohol priniesť vylepšený fotoaparát viacej pamäte RAM (2GB) a nakoniec aj technológiu Force Touch. Tá má byť podľa taiwanských médií len na jednom z iPhonov!

Force Touch len na iPhone 6S Plus

Predstavovanie nových iPhonov bude aj tento rok a tak je pomerne logické, že sa začína špekulovať o inováciach, ktoré tieto zariadenia prinesú. Jedna z hlavných tém mnohých diskusií je práve Force Touch, ktorý už nájdeme napríklad pri nových MacBookoch alebo hodinkách Apple Watch. Podľa všetkého tu však bude Jablková spoločnosť opäť raz zvýhodňovať používateľov väčšieho modelu 6 Plus a kým minulý rok pribudla optická stabilizácia obrazu, tento rok by mal mať väčší model aj Force Touch.

Dôvod, prečo by to Apple mohlo urobiť je ten, že chce svoje dva smartfóny nejako odlíšiť. Ľudia potom budú mať väčší dôvod pre kúpu iPhonu 6S Plus, čím Apple opäť raz viac zarobí. Ďalším dôvodom môže byť aj fakt, že výroba danej technológie je pomerne náročná a Apple nebude schopný vyrobiť toľko senzorov Force Touch aby dokázalo nasýtiť trh. Práve preto by ho mohlo dať len do väčšieho modelu, ktorý sa predáva menej a z časti by vlastne zabilo dve muchy jednou ranou. Len či by si potom menší 4,7″ iPhone 6S vôbec mal dôvod niekto kúpiť!

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Príde herná revolúcia aj pre Mac?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.