Aj napriek tomu, že dennodenne máme na webe množstvo únikov, väčšinou ide len o komponenty, ktoré sme už mohli niekedy vidieť. Dnes sa nám však naskytla príležitosť pozrieť si nové fotoaparáty iPhonu 6, ktoré ponúknu optickú stabilizáciu a doposiaľ ich ešte nikde nikto neukázal!

Budú odlišné!

O dnešný únik sa opäť postaral luxusný úpravca Jablkových zariadení Feld & Volk, ktorý stojí za naozaj veľkým množstvom únikov iPhonu 6. Týka sa konkrétne fotoaparátu, ktorý sa má nachádzať na zadnej strane iPhonu 6. Totiž, 4,7″ a 5,5″ verziu by malo okrem displeja odlišovať ešte niekoľko podstatných vecí. Jednou z nich by mal byť aj fotoaparát, ktorý ponúkne v prípade väčšej 5,5″ verzie aj optickú stabilizáciu obrazu, a tak bude o niečo „lepší“ ako jeho menší brat so 4,7″ displejom. To si však vyberie aj menšiu daň v podobe vytŕčania šošovky z elegantného hliníkového šasi.

iphone_6_5s_cameras
Fotoaparáty by mala odlišovať optická stabilizácia – svetapple.sk

Na porovnanie

Feld & Volk sa dnes tiež postaral aj o to, aby sme si fotoaparáty súčasného iPhonu 5S a iPhonu 6 (5,5″) mohli porovnať. Už na prvý pohľad je jasné, že ten, ktorý sa súčasné montuje do iPhonu 5S je o niečo hrubší no zároveň kratší. Pri tom, ktorý máme uvidieť v iPhone 6 je to presne naopak. Fotoaparát je síce značne tenší, no celý dojem kazí to, že je omnoho dlhší. To by mal byť  konkrétny dôsledok optickej stabilizácie obrazu.

iphone_6_5s_cameras_side
Naľavo iPhone 6 (5,5″), napravo iPhone 5S – svetapple.sk

Aj iné komponenty

Aj napriek tomu, že nové fotoaparáty momentálne spôsobili vo svete mierny rozruch, Feld & Volk nám už klasicky ukázal aj iné „menej“ podstatné komponenty, ktoré budú súčasťou nových iPhonov! Jedným z takých je napríklad aj ochranná sieťka mikrofónu a reproduktoru a tlačidlo „Sleep Button“, okolo ktorého nájdeme aj gumené tesnenie, čo by mohlo znamenať, že iPhone 6 bude omnoho lepšie zvládať vodu či prach. Dokonca by to mohlo znamenať, že je vodotesný, no zatiaľ unikol len jeden podobný diel, ktorý by to naznačoval.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sieťky na mikrofón a reproduktor – svetapple.sk
iphone_6_power_rubber_seal
Gumené tesnenie naznačuje vodeodolnosť iPhonu 6 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.