Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o extrémne dlhej podpore Android smartfónu, ktorý prekonával dokonca aj spoločnosť Apple. Išlo však o výnimku zo strany výrobcu, ktorý sa snaží produkovať ekologicky udržateľné zariadenia. Spoločnosť Apple teraz smartfón Fairphone 2 dorovnala, nakoľko taktiež aktualizovala iPhone 6S z roku 2015.

Popri aktualizácii iOS 16.4, o ktorej sme vás informovali včera večer Apple potichu vydalo aj update iOS 15.7.4, ktorý sa týka starších, menej výkonných zariadení. Ich používatelia už nemôžu aktualizovať na novšiu generáciu iOS 16 no to neznamená, že strácajú nárok na bezpečnostné aktualizácie.

Spoločnosť Apple v oficiálnych poznámkach ku tejto aktualizácii napísala, že by si ju mali nainštalovať všetci používatelia starších iPhonov a iPadov, nakoľko môžu byť vystavení potencionálnemu nebezpečenstvu zo strany hackerov.

Staršie verzie iOS 15 (a rovnako aj iOS 16) obsahujú dlhý zoznam potencionálnych hrozieb a zraniteľností, ktorých súčasťou je aj WebKit. Ten využívajú všetky prehliadače vrátane Safari, Chrome a ďalších.

Apple vyzýva používateľov aby si nainštalovali iOS 15.7.1

Apple varuje, že pokiaľ si iOS 15.7.1 nenainštalujete, existuje riziko, že by sa na vašom zariadení mohol spustiť ľubovoľný kód. Stačí naraziť na nevhodnú webovú stránku a kliknúť na „nakazený“ odkaz.

Spoločnosť Apple zároveň zdôrazňuje, že zaznamenala prípady, počas ktorých bola táto chyba v iOS aktívne zneužívaná.

Aby toho nebolo málo, do iOS 15.7.1 pribudli aj záplaty bezpečnostných nedostatkov, ktoré sa týkali aplikácie Kalendár, Fotoaparát, Nájsť a tak ďalej.

Ak vlastníte iPhone 6S, iPhone SE (1. generáciu) iPhone 7, iPhone 7 Plus alebo iPad Air 2, iPad mini 4 či iPod Touch 7, s inštaláciou by ste nemali váhať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadia na tému októbrového Apple Eventu a nalaďte sa s nami na udalosť Unleashed.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -