Fotografií, renderov či obrázkov pripravovaného iPhonu 6 tu je na každodennom poriadku naozaj dosť. My sme sa na to rozhodli pozrieť inak a exkluzívne vám ako prvý prinášame porovnanie iPhonu 6 so súčasnou 5-kou! 

Tenkosť

Nový iPhone bude v porovnaní zo súčasnou generáciou 5/5S približne 0,6 mm tenší. Pokiaľ ste teda niekedy počuli alebo sa vám aj nebodaj stalo to, že iPhone 5, prípadne 5S sa vám ohol vo vrecku, na 6-tku vám odporúčame kúpiť rovno kryt. No späť k jeho tenkosti. Na tú v podstate aj zariadenie doplatilo, keďže bolo potrebné niekoľko technologických riešení upraviť na úkor dizajnu, s čím nastalo aj niekoľko údajných problémov pri výrobe. Ďalšou príčinou ultra tenkého tela zariadenia je napríklad aj vykukujúca šošovka fotoaparátu, ktorá má mierne kaziť čistý dizajn zariadenia. Netreba sa však ničoho obávať, pravdepodobne sa bude podobať na tú, ktorú poznáme napríklad z iPodu Touch piatej generácie, ten totiž tiež ponúkol extrémne tenké telo!

6 proti 5

V priamom porovnávacom teste oboch zariadení si môžme všimnúť najmä to, že aj keď bude mať iPhone 6 väčšie telo, stále bude dostatočne malé na to aby sa dalo jednoducho a ergonomicky držať a ovládať jednou rukou. Ďalej si samozrejme môžme všimnúť rozdiel v hrúbke zariadenia či v jeho farbe, ktorá by mala byť označená pravdepodobne ako „space – gray“, teda sivá. Nakoniec si autori fotografií dovolili aj jeden malý žartík, ktorý súvisí priamo z vytŕčajúcou šošovkou fotoaparátu 🙂

Prečítajte si tiež  iPhone 14 extrémne klesol na cene. Po zľave ho Slováci nakupujú ako na bežiacom páse
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.