Spoločnosť Apple nám už o niekoľko týždňov predstaví nové smartfóny, na ktorých pracovala v uplynulom roku. iPhone 13 sa znovu predvedie v štyroch samostatných verziách, hoci jedna z nich bola doposiaľ komerčne neúspešná. Hovoríme o najmenšom 5,4″ modeli.

Pokiaľ sa vrátime do roku 2020 pred predstavenie iPhonu 12, prakticky celá technologická verejnosť sa tešila na menší a kompaktnejší model. Ten napokon prišiel a splnil všetky očakávania recenzentov ale aj používateľov. Žiaľ, nenašiel si dostatok majiteľov.

Aj keď to podľa niektorých slovenských resellerov na našom trhu neplatí, vo svete je najmenší iPhone 12 mini extrémne neúspešný. V porovnaní s ostatnými smartfónmi z modelovej rady „dvanásť“ predstavuje asi len 5-7 % predajov. To je pre spoločnosť Apple príliš málo.

Ešte jedna šanca pre iPhone 13 mini (5,4″)

Napriek tomu, že podobné správy sa začali objavovať už koncom roka 2020, Apple dáva 5,4″ smartfónu v roku 2021 ešte jednu šancu. Hoci sa už iPhone 12 mini niekoľko mesiacov nevyrába a to čo nájdete na predajných pultoch pochádza len zo skladových zásob, iPhone 13 mini momentálne montujú v čínskych továrňach „ostošesť“.

Prečítajte si tiež  Prečo sa Applu stále oplatí iPhone 12 mini, hoci sú jeho predaje fiaskom?

Je možné, že po skúsenosti s iPhonom 12 mini sa bude viacej percent majiteľov snažiť získať jeho nástupcu. Predsa len to môže potrebovať iba trochu času…

Navyše, novinka s označením „trinásť mini“ má získať väčší akumulátor a úspornejší procesor A15 Bionic. Tým by sa eliminovali problémy s nedostatočnou výdržou batérie, s ktorou sme sa stretávali pri iPhone 12 mini.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa tešíte na najmenší iPhone 13 mini. Má podľa vás tento model ešte perspektívu, alebo dnes ľudia 5,4″ skrátka nechcú? Tešíme sa na všetky vaše názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -